20 maja 2024

Weganizm jest stylem życia, którego najważniejszą zasadą jest rezygnacja ze spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego. Ostatni okres jest wzrostem popularności takiego stylu życia i przeradza się w swojego rodzaju modę.

Czego nie jedzą weganie?

Weganie rezygnują między innymi z mięsa, ryb, owoców morza, nabiału, jajek oraz miodu. Nie używają również ubrań, które przy swojej produkcji musiały poświęcić jakiegoś typu zwierzę. Tak więc u wegan nie spotkamy stylizacji, które mają kontakt ze zwierzęcym futrem, wełną bądź skórą. Wygląda to szlachetnie i na tle sporej ilości zalet pojawiają się wady, które powinny nas zastanowić przed podjęciem próby nie przejścia na weganizm.

Wady weganizmu

Dieta wegańska jest bardzo wymagająca i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Brak w diecie wyrobów pochodzenia zwierzęcego sprawia, że zbilansowanie naszej diety jest znacznie cięższe niż w przypadku osoby wszystko żernej. Źle zbilansowana dieta może prowadzić do zaburzeń naszego ciała, niepoprawnego rozwoju oraz do braków w witaminach, mikro oraz makroskładnikach.

Dieta wegańska z pewnością jest bardzo trudna do utrzymania dla sportowców. Mięso jest głównym dostarczycielem białka, tak samo jak ryby i brak takich produktów w diecie może prowadzić do trudności z budowaniem masy mięśniowej, która potrzebuje naturalnego budulca jakim jest białko.

Dieta wegańska może prowadzić również do biegunek, które są spowodowane spożywaniem dużej ilości błonnika, który faktycznie wspomaga trawienie, lecz w nadmiarze prowadzi do niechcianych problemów żołądkowych.

Show Full Content
Previous Wynajem czy kupno mieszkania?
Next Jak wybrać producenta długopisów reklamowych?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Cloud computing w zarządzaniu firmą

1 marca 2019
Close