21 lipca 2024

Choroba to zawsze drażliwy temat i wielu rodziców próbuje na siłę zignorować fakt, że z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Nie dopuszczają do siebie myśli, że ich pociecha znacznie różni się od rówieśników i przyczyną tego wszystkiego może być autyzm.

Czym jest autyzm?

To zaburzenie neurologiczne, którego przyczyna tkwi najprawdopodobniej w nieprawidłowym przekazie impulsów nerwowych. Choć jego etymologia nie jest dokładnie znana, to przypuszcza się, że do jego powstawania przyczynia się genetyka i nieprawidłowości w przyswajaniu przez organizm serotoniny.

Po czym poznać dziecko autystyczne?

Taki maluch nie lubi towarzystwa innych dzieci. Ma problem z wyrażaniem emocji i ich odczytywaniem. Jego rozwój jest opóźniony, toteż zdarza się, że dziecko autystyczne ma problemy z mówieniem, czy wykonywaniem podstawowych czynności higienicznych. Chorzy na autyzm źle reagują na krytykę i wszelkiego rodzaju hałasy czy dotyk. Pod wpływem stresu stają się mało kontaktowi lub nawet agresywni.

Czy autyzm jest uleczalny?

Niestety nie. Niemniej odpowiednio dobrana terapia behawioralna może złagodzić jego skutki. Z autyzmem można funkcjonować w miarę normalnie pod warunkiem, że wdroży się leczenie odpowiednio wcześnie. Uzyskane efekty zależą także od stadium choroby. Im jest ono cięższe, tym trudniej o postępy.

Jak jest postrzegane w społeczeństwie autystyczne dziecko?

Niestety negatywnie. Większość ludzi uważa je za jednostkę upośledzoną intelektualnie. Ta opinia jest bardzo krzywdząca i nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Niekiedy dziecko autystyczne przejawia ponadprzeciętne zdolności w wybranej dziedzinie, ale rzadko kto o tym wie.

Show Full Content
Previous Jak przetrwać lot międzykontynentalny?
Next Progresywny czy liniowy, jaki podatek będzie lepszy dla przedsiębiorcy?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Jaka jest najlepsza chwilówka przez internet?

29 kwietnia 2019
Close