13 czerwca 2024

Piece wolnostojące, nazywane są często kozami. Stanowią doskonałą alternatywę dla wkładów kominkowych. Są niezwykle funkcjonalne i estetyczne. Potrzebują jedynie podłączenia do przewodu kominowego i nie wymagają dodatkowej obudowy. Co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć?

Piece wolnostojące, co warto o nich wiedzieć?

Piece wolnostojące w większości opalane są drewnem, jednakże są też modele wykorzystujące pellet. Wiodącym liderem w tej branży z niemalże stuletnią tradycją, jest francuska firma Invicta. Jej produkty charakteryzuje innowacyjność, funkcjonalność, piękno i zgodność ze środowiskiem naturalnym. Do produkcji pieców wolnostojących wykorzystywane jest żeliwo. Materiał bez wątpienia najlepszy, który ze względu na swoje właściwości akumulujące, utrzymuje długo ciepło i oddaje je, jeszcze po wygaśnięciu. Jest też doskonały w obróbce. Można z niego odlewać różnorodne kształty i dekory, dzięki czemu, mamy szeroki wybór form pieców wolnostojących. Żeliwo, często pokrywane jest także emalią o różnej kolorystyce, co wpływa ma ciekawszy wizerunek pieca.

Piece wolnostojące, obok swojej ciekawej formy, posiadają również wiele praktycznych cech, które mają wpływ na ich użytkowanie.

piec wolnostojący

Zalety pieców wolnostojących

Jak wiadomo, piece wolnostojące efektownie się prezentują, a ich parametry techniczne wcale nie odbiegają od parametrów zabudowanych kominków. To ich zalet zaliczamy także:

  • Łatwość w montażu i wygoda w użytkowaniu,
  • Efektywne spalanie i długie utrzymywanie temperatury,
  • Inteligentne systemy sterowania w niektórych modelach, które umożliwiają ich działanie nawet przez kilka dni bez ingerencji użytkownika,
  • Staranne wykonanie,
  • Wysokiej jakości, certyfikowane materiały, które są odporne na działanie wszelkich szkodliwych czynników, co daje ich niezwykłą trwałość,
  • Bogaty wybór z różnymi parametrami spalania i rodzajem paliwa
  • Są proekologiczne, dzięki systemowi wtórnego spalania

Piece wolnostojące są urządzeniem praktycznym, wygodnym w użytkowaniu o wysokiej estetyce wykonania i pięknej formie. Mogą stanowić oryginalną dekorację pomieszczenia i spełniać swoją funkcję na najwyższym poziomie. Na rynku mamy szeroką ofertę pieców wolnostojących, wśród których, każdy znajdzie coś dla siebie.

Show Full Content
Previous Badanie EKG dla psów – kiedy je przeprowadzić? Jak przebiega?
Next Czajniki – co warto o nich wiedzieć?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Do czego służą gniazda VGA?

28 maja 2019
Close