21 lipca 2024

Herbatkę z pokrzywy możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie zielarskim. Jakie ma ona właściwości? Czy rzeczywiście będzie ona mogła nam jakoś pomóc na nasze dolegliwości? Na te i na wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zdrowie zawarte w pokrzywie

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że pokrzywa w zasadzie znana była już od naprawdę dawnych czasów. Kiedyś herbata z pokrzywy to było panaceum absolutnie na wszystko. Dzisiaj jednakże, zbadawszy temat dokładniej, wiemy lepiej jaki ma wpływ pokrzywa na zdrowie.

1) oczyszczenie organizmu – generalnie uważa się, że picie pokrzywy pomaga pozbyć się szkodliwych toksyn z pokrzywy.

2) Witaminy i minerały – otóż okazuje się, że herbata z pokrzywy zawiera całkiem sporo przeróżnych witamin i minerałów. Przede wszystkim są to różne witaminy z grupy B a ponadto potas, wapń, krzem i żelazo. Co istotne – to ostatnie bardzo sprzyja leczeniu anemii.

3) przyspieszenie metabolizmu – na koniec warto jeszcze dodać, że herbata z pokrzywy przyspiesza procesy metaboliczne, co z kolei sprawia, że odchudzanie się jest łatwiejsze.

Prawidłowe spożywanie pokrzywy

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że co za dużo, to niezdrowo. W związku z tym nie można pić cały czas tylko i wyłącznie pokrzywy. Jedna herbatka na dzień w zupełności wystarczy. Co więcej – jest ona bezpieczna dla kobiet w ciąży a powinny jej unikać w zasadzie tylko osoby z alergią na pokrzywę. Ponadto jeśli ktoś nie przepada tak bardzo za smakiem pokrzywy, to można jeszcze po prostu dodać listek pokrzywy do herbaty czy soku.

Show Full Content
Previous Czym są nagrzewnice wodne i czy warto z nich korzystać?
Next Budowa domu z keramzytobetonu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Ozdobne kratki kominkowe

29 marca 2019
Close