20 maja 2024

Człowiek, aby czuć się dobrze musi mieć zapewnione odpowiednie warunki klimatyczne. Najważniejsze z nich to temperatura i wilgotność powietrza. Aby ją utrzymać na właściwym poziomie wystarczy wyposażyć się w odpowiednie urządzenia. Dobrze, gdy mogą one nie tylko nawilżać ale też wspomagać oczyszczanie organizmu. Czy warto wydawać na nie więcej pieniędzy?

Co daje jonizator?

Joniazator to urządzenie, które neutralizuje jony dodatnie zawarte w powietrzu. Jonizacja polega na wiązaniu kationów poprzez wytwarzane przez nawilżacz powietrza aniony. Kationy są szkodliwe dla organizmów żywych, bo ich nadmiar może prowadzić do niedotlenienia. Kationy łączą się z hemoglobiną i sprawiają, że transportowanie przez nią tlenu odbywa się w sposób mało wydajny.

Skąd biorą się kationy w powietrzu?

Wszystkie urządzenia elektryczne emitują jony dodatnie. Zjawisko to nazywa się elektrosmogiem. Szkodliwe może okazać się wszystko, nawet najbardziej niepozorne sprzęty. Można do nich zaliczyć kineskopy telewizorów, ekrany komputerów, soczewki aparatów fotograficznych, a nawet zegarki ze wskazówkami.

Czy zawsze warto?

Nawilżacz powietrza z jonizatorem ma wiele zalet. Równocześnie jest jednak dość drogi, więc przed zakupem powinno się zastanowić, czy faktycznie zależy nam na tej funkcji. Jonizacja jest szczególnie potrzebna w pomieszczeniach biurowych, w których znajduje się sporo sprzętu elektronicznego. W zwykłych sypialniach – jonizator nie jest aż tak potrzebny, więc śmiało można z niego zrezygnować.

Show Full Content
Previous Czy warto skorzystać z usługi przygotowania do ewakuacji?
Next Jaka jest najlepsza chwilówka przez internet?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Zadbaj o zęby dziecka

16 lipca 2019
Close