13 kwietnia 2024

Keramzytobeton jest materiałem, który może być wykorzystany podczas budowy domu. Daje on wiele możliwości, o których wiele osób nie ma pojęcia.

Spis treści

Budowa domu

Jeśli decydujemy się na budowę domu z keramzytobetonu, musimy wybrać technologię, która zostanie wykorzystana – forma murowana lub prefabrykowana. Ta pierwsza opcja odbywa się z wykorzystaniem wszelkich pustaków i bloczków, które są bardzo wytrzymałe. Wykonuje się z nich fundamenty, ściany, kominy i stropy. Takie elementy nie są gładkie, dlatego trzeba użyć zaprawy.

Prefabrykanty

Budowa domu z prefabrykantów keramzytobetonowych jest coraz bardziej popularna. Cechuje się krótkim czasem realizacji, co jest ogromną zaletą. Elementy prefabrykowane są tworzone w fabrykach według odpowiedniego projektu. Taka opcja nie generuje odpadów, a ściany są cieńsze niż w przypadku murowania.

Okazuje się, że domy budowane z keramzytobetonu są coraz modniejsze i pozwalają na szybkie postawienie wymarzonych czterech kątów. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności czasu i wykorzystaniu oryginalnych materiałów, które sprawią, że dom będzie wyglądał nowocześnie i stylowo. Wśród opcji można wybrać formę murowaną lub prefabrykowaną. Murowana wiąże się z trochę dłuższym czasem budowy, ale także z większą grubością ścian i wytrzymałością. Domy z prefabrykantów natomiast mają trochę cieńsze ściany, ale za to są wznoszone znacznie szybciej. Te ciekawe pomysły zyskują coraz więcej zwolenników – keramzytobeton jest bowiem materiałem trwałym.

Show Full Content
Previous Tania i działa cuda- POKRZYWA. Co warto o niej wiedzieć?
Next Ozdobne kratki kominkowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Jak zacząć walkę o niepłacone alimenty?

22 marca 2019
Close