13 czerwca 2024

Prowadzenie własnego biznesu wbrew pozorom nie jest prostym zajęciem. Decydując się na taki krok należy systematycznie kształcić się nie tylko w swojej dziedzinie, ale także czytać wiele czasopism właśnie odnośnie zarządzania.

W przypadku większych przedsiębiorstw często dochodzi do dużych zmian. Mowa tu między innymi o częstych zmianach kadrowych, przymusowych zwolnieniach pracowników, a nawet przejęciach przedsiębiorstw. Czy na ten ostatni przypadek możemy w jakiś sposób się przygotować?

Fuzja przyczyną problemów pracowników?

Zdecydowanie fuzje nie są zjawiskiem pozytywnie odbieranym przez pracowników. Z perspektywy osoby pracującej w danym przedsiębiorstwie jest to zjawisko z powodu którego można szybko stracić pracę. Przejęcie firmy przez innego przedsiębiorcę dla ludzi oznacza koniec z dotychczasowymi standardami, niepewność oraz strach.

Nikt nie wie co stanie się jutro, pracownicy nie mają już również poczucia stabilności zatrudnienia. Jednak przejęcie firmy może stanowić doskonałą okazję do rozwoju zawodowego naszych podwładnych, jeżeli tylko będziemy potrafili odpowiednio nimi pokierować.

Zmiany nie zawsze są gorsze

Niestety aby prowadzić własny biznes musimy poświęcić firmie dużo swojego czasu. Nie jest to praca, która zajmuje nam tylko kilka godzin w ciągu dnia. Musimy być gotowi na różnorodne zmiany, nawet tak trudne jak czasem fuzja. Jednak warto pamiętać, iż nasi pracownicy wcale nie muszą być stratni w odniesieniu właśnie do przejęcia naszego przedsiębiorstwa. Każdą nową zmianę jesteśmy w stanie przekuć na swój sukces, nawet jeżeli do tej pory nie wszystko idzie po naszej myśli.

Show Full Content
Previous Oleje, które nie nadają się do smażenia
Next Tapeta to hit, czy raczej kicz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Zatory płatnicze i ich negatywne konsekwencje

7 marca 2019
Close