21 lipca 2024

Lakiernictwo i blacharstwo to usługi świadczone w wyspecjalizowanych warsztatach. Dzisiaj można z nich skorzystać w zasadzie w każdym mieście. Jednak kiedy naprawdę warto się na to zdecydować? W jakich przypadkach pomoc lakiernika jest niezbędna, a kiedy przydatna? Czy niektóre prace warto przeprowadzać samodzielnie?

Blacharstwo i lakiernictwo w celach estetycznych

Chyba większości z nas lakiernictwo kojarzy się z niwelowaniem ubytków w karoserii. Mogą one powstać w wyniku:

  • zjawisk atmosferycznych,
  • aktów wandalizmu,
  • stłuczki,
  • naturalnej eksploatacji.

W ostatnich latach coraz częściej mamy do czynienia z opadami gradu. Twarde kule gradu, spadające z dużą prędkością, mogą poważnie uszkodzić karoserię. Efektem często są nie tylko zarysowania, ale również wgniecenia w karoserii. Profesjonalne lakiernictwo umożliwia pozbycie się zarysowań poprzez ich wypełnienie i pomalowanie. Jeśli natomiast pojawiają się również wgniecenia, konieczna może być wymiana danego elementu karoserii. W takim przypadku zastosowanie znajduje blacharstwo. Również w wyniku pozostałych wymienionych czynników mogą powstać nie tylko rysy, ale również wgniecenia w karoserii. Niestety czasami można je zauważyć mimo tego, że nie da się zidentyfikować żadnej konkretnej przyczyny ich powstania. Szczególne iw przypadku starszych samochodów, wyposażonych w niskiej jakości lakier. Rysy są wtedy wynikiem naturalnej eksploatacji. Mogą powstawać ze względu na drobinki piasku czy żwiru uderzającego w karoserię w czasie jazdy.

Usługi blacharsko lakiernicze jako naprawa samochodu

Zarysowania czy wgniecenia karoserii to problemy natury estetycznej. Jednak zarówno blacharstwo, jak i lakiernictwo mogą być również koniecznością ze względu na sprawność pojazdu. Dobrym przykładem jest rdza, która może pojawić się na blasze. Korozja to zagrożenie dla całej karoserii, wyniszczana przez rdzę. W jej wyniku powstają dziury, które stwarzają realne zagrożenie oraz uniemożliwiają podbicie dowodu rejestracyjnego podczas corocznego przeglądu. Szeroko rozumiane lakiernictwo samochodowe obejmuje również usługę usuwania rdzy. Niemniej jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że w przypadku zajęcia przez rdzę dużych obszarów karoserii, konieczna może być wymiana kilku blach.

Zapraszamy do serwisów Bosch Car Service

Show Full Content
Previous Regularny serwis spawarek gwarancją bezpieczeństwa i lepszej żywotności sprzętu
Next Postępowanie spadkowe – jak je przeprowadzić?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Funkcjonalne i lekkie rowery dla dzieci SQUISH

10 maja 2022
Close