20 maja 2024

Polacy pokochali mieszkać w dobrym i gustownym stylu. Coraz więcej domów przechodzi całkowitą metamorfozę, podczas której zmienia się aranżacja na bardziej współczesną i zgodną z obecnymi trendami. Z mieszkań pozbywamy się przestarzałych mebli, które nawiązują do tak nielubianych we wzornictwie lat 90-tych. Stosujemy więcej nowoczesnych materiałów takich jak szkło i metal, ale też decydujemy się na zupełnie nową kolorystykę, z tak odważnymi wyborami jest srebro, złoto czy miedź. Sypialnie nowoczesne, pięknie zaaranżowane salony i kuchnie – w takich wnętrzach naprawdę doskonale się żyje, przestrzeń dosłownie oddycha, bo nie jest przeładowana niepotrzebnymi rzeczami.

Nowoczesne mieszkania Polaków

Wspaniale jest obserwować te metamorfozy – często decydują się na nie osoby, które przez większość życia mieszkały w klasycznych i ciemnych wnętrzach, a teraz zapragnęły czegoś nowego. Metamorfozy to naprawdę nie tylko domena młodych osób, które lubią często coś zmieniać i otaczać się nowościami. Wśród różnej stylistyki mebli oraz dodatków, bardzo dużym powodzeniem cieszą się meble w stylu nowoczesnym. Nowoczesne meble są coraz szerzej dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak też w internetowych salonach, takich jak na przykład doskonały Open Space Interiors, w którym można kupić meble oraz dodatki od najlepszych światowych producentów, którzy chętnie współpracują z uznanymi designerami. Dzięki takim współpracom powstają meble nietuzinkowe, często w limitowanych edycjach, które są tak naprawdę małymi dziełami sztuki.

Nowoczesne meble

Co charakteryzuje nowoczesne meble

Jakie są zatem nowoczesne meble i co je charakteryzuje? Dla wielu osób kojarzą się one głównie z minimalizmem i prostotą w wydaniu chromowanej stali i szkła. Powiedzmy sobie szczerze – to zdecydowanie przestarzałe spojrzenie na nowoczesny styl. Rzeczywiście tak wyglądały meble utrzymane w tej stylistyce jeszcze kilkanaście lat temu, od tego czasu jednak bardzo ewoluowały i zmieniły swój design. Współczesne meble w stylu nowoczesnym są wykonane z różnych materiałów, często stosuje się w nich metal, jednak już nie tylko w odcieniach srebrnych, ale też w złocie i miedzi, a także tak lubianej czerni. Metale łączone są oczywiście ze szkłem, ale również z różnymi gatunkami drewna, w tym często drewnami orientalnymi, a także ze skórą. To, co wspólnie charakteryzuje meble nowoczesne, to doskonała jakość wykończenia, ciekawe formy, prostota i minimalizm, jednak z ciekawymi rozwiązaniami. Meble często mają odrobinę geometryczne kształty, takie są na przykład sofy i kanapy do salonu, czy łóżka do nowoczesnej sypialni. Sporą metamorfozę przeszły konsole, szafki pod sprzęt RTV czy regały – te współczesne mają niezwykle lekką konstrukcję, najczęściej w formie otwartych półek, na których rzeczy eksponuje się raczej bez przesady i nadmiaru.

Jak żyje się w nowoczesnym wnętrzu

Kiedy mówi się o nowoczesnych meblach, to poza ich designem wpływającym na odbiór wizualny, bardzo ważna jest również ich funkcjonalność. Projektanci tych mebli zwracając baczną uwagę na to, by meble te były proste w użytkowaniu, by można je było ze sobą w różny sposób zestawiać. Stąd tak dużą popularność mebli modułowych – powstają konkretne serie, które można kupować w całości, lub decydować się na konkretne elementy. Przestrzeń w stylu nowoczesnym jest tak zoptymalizowana, że nie ma uczucia nadmiaru i przesytu. Jeszcze jedna ogromna zaleta to łatwość w utrzymaniu czystości. Zamiast dziesiątek bibelotów stawia się na kilka naprawdę dobrej jakości mebli i dodatków, które robią tak zwany efekt wow.

ospace

Show Full Content
Previous Czas na młode marki, jak odnieść sukces w branży odzieżowej?
Next Gdzie szukać materiałów do budowy modeli?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Na czym polegają badania nieniszczące?

8 marca 2019
Close