13 czerwca 2024

Wiele jest czynników wpływających na samopoczucie kobiety. Sytuacja rodzinna, praca, relacje z ludźmi, zadowolenie z życia to niektóre z nich. Dodać należy oczywiście hormony, które skutecznie potrafią zaburzyć każdy, nawet najpiękniej zapowiadający się dzień, oraz samoakceptację, która to właśnie jest kluczowa w odczuwaniu szczęścia i spełnienia przez kobietę. Tylko akceptując siebie, swoje wady i zalety, swoje ciało, swoje niedoskonałości i atuty kobieta jest w stanie czerpać radość i prawdziwe szczęście z życia. Wygląd zewnętrzny, mimo iż nie najważniejszy, w dużej mierze ma wpływ na samoakceptację człowieka. Dlatego, gdy przychodzi taki moment, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, pierwsze siwe włosy, kobiety często popadają w panikę, pomieszaną z depresją i strachem. Skutecznie uniemożliwia im to czerpanie radości z codziennych sukcesów i miłych wydarzeń. Jest jednak bardzo prosty i skuteczny sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Profesjonalne salony kosmetologiczne oferują szereg zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających poprawiających kondycję i wygląd skóry. Jednym z takich zabiegów jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – co to takiego?

W naszej skórze znajduje się polisacharyd o nazwie kwas hialuronowy odpowiedzialny za produkcję kolagenu. Wraz z wiekiem kwasu ubywa, co powoduje pogorszenie sprężystości skóry, a następnie powstawanie bruzd i zmarszczek. Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym polega na mikroiniekcji kwasu w skórę, co powoduje modelowanie twarzy, nawilżenie skóry i redukcję lub spłycenie zmarszczek. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a organizm dobrze go toleruje. Uzyskany efekt jest niezwykle naturalny niezaburzający mimiki twarzy. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie z lidokainą, dla pełnego komfortu. Czas trwania zabiegu to około 30 do 60 minut. Efekt po wykonaniu zabiegu utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest naprawdę dobrym rozwiązaniem na poprawę wyglądu i kondycji skóry, a tym samym poprawę własnego samopoczucia i zwiększenie pewności siebie. Warto zainwestować w siebie, aby móc cieszyć się życiem bez kompleksów.

wypełnienie zmarszczek

Kwas hialuronowy a zdrowie

Wiele kobiet ma wątpliwości co do stosowania różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ boją się czy są one bezpieczne. Aby mieć pewność, że zabieg jest bezpieczny i nie spowoduje komplikacji bardzo ważne, aby został wykony w pełni profesjonalnie. Wyszkolony personel oraz pewne i sprawdzone preparaty markowych producentów zagwarantują pełne bezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta. Drugą ważną kwestią jest dokładne omówienie stanu zdrowia przed wykonaniem zabiegu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg bardzo bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm, pod warunkiem, że pacjent nie ma nadwrażliwości na kwas hialuronowy. Innymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu jest ciąża lub karmienie piersią, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne oraz skłonność do powstawania blizn przerostowych. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie powinniśmy poinformować kosmetologa o ewentualnych dolegliwościach, które mogą być przeszkodą w wykonaniu zabiegu. To bardzo ważne, aby nie zatajać informacji o swoim stanie zdrowia, gdyż takim sposobem możemy narazić siebie na niepotrzebne niebezpieczeństwo i powikłania.

Show Full Content
Previous Wilgoć w mieszkaniu, jak jej zaradzić?
Next Czy białaczka jest uleczalna?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Pokój dla dziecka z motywem przewodnim

28 lutego 2019
Close