21 lipca 2024

Mysz komputerowa to podstawowy gadżet nawigacyjny dedykowany dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Podczas codziennej pracy, czy też w czasie elektronicznej rozrywki odpowiednio dobrana, ergonomiczna mysz jest narzędziem niezastąpionym.

Mysz komputerowa – jaką wybrać?

Wybór na rynku jest ogromny zatem każdy posiadacz komputera stacjonarnego czy też laptopa może znaleźć mysz komputerową dostosowaną idealnie do swoich potrzeb. Wśród wielu można wyróżnić mysz przewodową oraz bezprzewodową. Nie brakuje również specjalnych akcesoriów stworzonych z myślą o fanach gier komputerowych.

Idealna i funkcjonalna mysz gamingowa

Większość osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego z jakiej myszy korzysta. Niemniej istnieje pewna grupa osób, które to w związku ze specjalnymi potrzebami potrzebuje wyjątkowych myszy, które posiadają niestandardowe parametry znacznie zwiększające możliwości.

Mysz gamingowa to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych graczy komputerowych dla których niezwykle istotna jest sprawność sprzętu. W sprzedaży dostępne są nowoczesne gadżety posiadające sensory optyczne oraz laserowe. I choć zasada działania jest zbliżona to w praktyce rodzaj sensora w znaczny sposób wpływa na precyzję ruchów gracza. Sensory laserowe umożliwiają większą dokładność sterowania kursorem.

Podczas gry trzeba działać błyskawicznie oraz dokonywać szybkich przesunięć myszy, zatem kluczowa jest maksymalna prędkość, którą myszka do grania jest w stanie zarejestrować. Wartość ta jest podawana jest w calach na sekundę – ips. Im jest większa wartość tym można wykonać większą liczbę ruchów ciągu jednej sekundy.

Myszka gamingowa, a uchwyt

Podczas zakupu takiej myszki warto również zwrócić uwagę na obudowę, której kształt powinien odpowiadać wielkości oraz budowie dłoni gracza, gdyż w przeciwnym razie dłuższa sesja okaże się bardzo męcząca.

Wyróżnia się trzy sposoby chwytania myszy i to właśnie do nich producenci dopasowali kształty obudowy.

– uchwyt palm grip – polega on na oparciu całej dłoni na myszy.
– uchwyt claw grip – gracz opiera dłoń na myszy tylko w tylnej części obudowy, natomiast przyciski dotyka tylko opuszkami palców.
– uchwyt fingertip grip – który to jest pośredni pomiędzy wyżej wymienionymi rodzajami chwytów

Z precyzyjnie dobranym elektronicznym gryzoniem praca staje się znacznie łatwiejsza oraz efektywniejsza, a rozrywka zapewnia jeszcze więcej frajdy.

Show Full Content
Previous Co musisz wiedzieć o Split Payment?
Next Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Less waste. Dom w zgodzie z naturą

2 maja 2019
Close