13 kwietnia 2024

Mop parowy to urządzenie, które przypomina zwykły mop, ale oprócz tego posiada grzałkę i pompkę, dzięki której woda w zbiorniku jest podgrzewana i powstaje gorąca para.

Sprzątanie mopem parowym

Urządzenie to, zwłaszcza jeśli jest wyposażone w płaską końcówkę zaleca się do zastosowań domowych. Można go z powodzeniem używać przy okazji z sprzątania mieszkania. Wykorzystując to praktyczne urządzenie można zrezygnować z chemicznych detergentów.

Mop parowy idealnie nadaje się do sprzątania oraz odświeżania tapicerki samochodowej oraz mebli tapicerowanych. Te innowacyjne urządzenie pomaga także przy plamach na dywanie. Gorąca para doskonale rozprowadza się ze starym brudem oraz przygotuje powierzchnię do zastosowania odpowiednich środków czyszczących.

Mop parowy – jaki wybrać?

Przed zakupem odpowiedniego mopa parowego, warto sprawdzić funkcjonalność danego sprzętu oraz ilość posiadanych funkcji. Wówczas sprzątanie będzie bardzo miłe i przyjemne. Bardzo ważna jest:

– moc – im jest większa, tym para wodna będzie się szybciej wytwarzała.
– głowica – bardzo funkcjonalna jest głowica giętka, gdyż wówczas z jej pomocą można łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków oraz porządnie je wyczyścić.
– waga urządzenia – jest to bardzo istotna kwestia, gdy mop ma służyć do czyszczenia ścian. Otóż im jest on cięższy, tym trudniejsze będzie podnoszenie go na wysokość.
– długość przewodu zasilającego – krótki przewód może nie dosięgać do gniazdka i wówczas będzie wymagał używania niewygodnych przedłużaczy
– pojemność urządzenia –  im będzie większa, tym rzadziej użytkownik będzie musiał uzupełniać zbiornik z wodą. Pozwoli to na długotrwałą pracę bez konieczności jej przerywania.

Warto wybrać urządzenia dobrej jakości, które to pozwoli na szybkie i sprawne czyszczenie różnego typu powierzchni.

Show Full Content
Previous Co dla Polski oznacza spadający wskaźnik PMI?
Next Maluch w podróży. Jak przetrwać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Akcesoria do samochodu – które warto posiadać?

21 sierpnia 2019
Close