18 maja 2021

Podróże są często stresujące dla każdego z nas, a zwłaszcza dla dziecka. Dziecko w podróży może czuć się nieswojo, dlatego warto zadbać o jego komfort i zająć je czymś ciekawym. Jak podróżować z maluchem? O czym warto pamiętać?

Dziecko w podróży

Jeśli podróżujemy samochodem, priorytetem jest porządny fotelik dla dziecka. Długotrwała podróż jest dla dziecka nużąca, dlatego trzeba wymyślić kreatywne zabawy odpowiednie do wykonywania w aucie. Dobrym pomysłem może być śpiewanie piosenek lub wspólne recytowanie wierszyków, co pozwoli rozwinąć kreatywność dziecka i na jakiś czas przyciągnie jego uwagę. Może warto zabrać książeczki, które dziecko poogląda podczas jazdy? Jeśli dziecko jest głodne, najlepiej zjechać na najbliższy parking i je nakarmić, gdyż karmienie podczas jazdy nie jest bezpieczne. W przypadku podróży samolotem dziecko może być bardziej marudne, dlatego zadbajmy o jego komfort, zapewniając rozrywkę i poświęcając mu uwagę.

Jak podróżować z maluchem?

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby mieć pod ręką podstawowe środki higieny dla dziecka, także jedzenie, smoczek i ulubione zabawki. Im mniejsze dziecko, tym większa szansa na to, że prześpi całą podróż, nawet bardzo długą. Starsze dzieci wymagają większego zaangażowania, dlatego ciągle trzeba je zabawiać. Wbrew pozorom, podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być straszne, jeśli mamy pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy!

Podróże kształcą, dlatego już od najmłodszych lat warto zabierać dzieci na wycieczki i pokazywać im piękno świata. Zastosowanie prostych zasad pozwoli przetrwać nawet długą jazdę.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Narodziny Instagram Checkout

3 kwietnia 2019
Close