20 maja 2024

Podróże są często stresujące dla każdego z nas, a zwłaszcza dla dziecka. Dziecko w podróży może czuć się nieswojo, dlatego warto zadbać o jego komfort i zająć je czymś ciekawym. Jak podróżować z maluchem? O czym warto pamiętać?

Dziecko w podróży

Jeśli podróżujemy samochodem, priorytetem jest porządny fotelik dla dziecka. Długotrwała podróż jest dla dziecka nużąca, dlatego trzeba wymyślić kreatywne zabawy odpowiednie do wykonywania w aucie. Dobrym pomysłem może być śpiewanie piosenek lub wspólne recytowanie wierszyków, co pozwoli rozwinąć kreatywność dziecka i na jakiś czas przyciągnie jego uwagę. Może warto zabrać książeczki, które dziecko poogląda podczas jazdy? Jeśli dziecko jest głodne, najlepiej zjechać na najbliższy parking i je nakarmić, gdyż karmienie podczas jazdy nie jest bezpieczne. W przypadku podróży samolotem dziecko może być bardziej marudne, dlatego zadbajmy o jego komfort, zapewniając rozrywkę i poświęcając mu uwagę.

Jak podróżować z maluchem?

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby mieć pod ręką podstawowe środki higieny dla dziecka, także jedzenie, smoczek i ulubione zabawki. Im mniejsze dziecko, tym większa szansa na to, że prześpi całą podróż, nawet bardzo długą. Starsze dzieci wymagają większego zaangażowania, dlatego ciągle trzeba je zabawiać. Wbrew pozorom, podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być straszne, jeśli mamy pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy!

Podróże kształcą, dlatego już od najmłodszych lat warto zabierać dzieci na wycieczki i pokazywać im piękno świata. Zastosowanie prostych zasad pozwoli przetrwać nawet długą jazdę.

Show Full Content
Previous Praktyczny i funkcjonalny mop parowy
Next Doskonałe pesto. Jak je przyrządzić?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Jak zacząć walkę o niepłacone alimenty?

22 marca 2019
Close