13 czerwca 2024

Owsianka od dłuższego już czasu bije rekordy popularności. Jednodniowa dieta owsiana pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Najlepiej sprawdza się, gdy nadwaga z którą się zmagasz nie jest dużą. Jakie są właściwości płatków owsianych i jak stosować dietę owsianą?

Właściwości płatków owsianych

Płatki owsiane pomagają utrzymać wagę. Zawierają beta – gluten, który zmniejsza poziom głodu. Dodatkowo ma właściwości probiotyczne – jest pożywką dla dobrych bakterii. Zawarty w owsie błonnik poprawia pracę jelit i daje uczucie sytości. Zaczynając dzień od owsianki masz gwarancje, że nie dopadnie Cię nagłe uczucie głodu. Płatki dostarczają bardzo dużo wartości odżywczych przy niewielkiej ilości kalorii. Obniżają poziom cholesterolu. Owies ma dużo rozpuszczalnego błonnika. To również zasługa beta – glutenu, który pokrywając lepka warstwą układ pokarmowy, opóźnia wchłanianie tłuszczów, jak również wiąże kwasy tłuszczowe i wspiera wydalanie cholesterolu. Płatki owsiane poprawiają wydolność organizm. Owsianka zjedzona 45 minut do godziny przed planowanym treningiem poprawia metabolizm i zwiększa wytrzymałość.

Jednodniowa dieta owsiana

Taką dietę możemy bez obaw stosować przez dłuższy czas. Jeden dzień w tygodniu na owsiance nie zuboży nas w składniki odżywcze, a przyczyni się do skutecznej walki z nadprogramowymi kilogramami. W ciągu tego jednego dnia jemy posiłki tylko na bazie płatków owsianych. Niestety jest to dosyć papkowate i bezsmakowe danie. Chcąc wzbogacić jego smak możesz dodać łyżkę rodzynek, pół startego jabłka, czy odrobinę pokrojonego kandyzowanego imbiru.

Show Full Content
No More Stories.
Next Praktyczne soczewki na wadę wzroku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Depresja – częsta przyczyna samobójstw

5 marca 2019
Close