13 czerwca 2024

Urządzając pokoi dziecięcy, stajemy przed nie lada wyzwaniem, szczególnie kiedy musimy zaplanować pokój dla rodzeństwa. W zależności od tego, jaki metraż mamy do dyspozycji będziemy mieć różne opcje do wyboru. Bardzo ważną kwestią będzie również wiek oraz płeć przyszłych mieszkańców, gdyż każde z dzieci z pewnością będzie miało swoją własną wizję pokoju, odpowiednią do jego zainteresowań i upodobań. Czy możliwe jest zatem pogodzenie rodzeństwa i stworzenie przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej, która spełni oczekiwania i potrzeby obojga z dzieci? Oczywiście że tak, ważne, aby znaleźć uniwersalne elementy wyposażenia.

Łóżko to podstawa

Wygodne łóżko dopasowane do wieku i wzrostu dziecka zapewni spokojny sen i regenerację tak ważną dla młodego, rozwijającego się organizmu. Musimy więc przyłożyć dużą uwagę do wyboru łóżek czy też łóżka, które da dzieciom wszystko, co najlepsze. Kiedy dziecięcy pokój, który urządzamy, nie jest zbyt duży, świetnym pomysłem jest wybór łóżeczka piętrowego. W zależności do wieku dzieci możemy wybrać model łózka ze schodami lub z drabinką, w ofercie sklepów meblowych znajdziemy również ciekawe rozwiązania łóżek wysuwanych, niektóre z nich mogą służyć nawet trójce dzieci. Wybór łóżeczek piętrowych dla dzieci jest naprawdę bogaty. Znajdziemy piękne łóżka dla chłopców zdobione motywami samochodowymi czy też zwierzęcymi. Bez problemu dobierzemy również łózka dla dziewczynek w typowo dziewczęcych kolorach lub zdobione ulubionymi postaciami z bajek.

łóżka piętrowe młodzieżowe

Łóżka nie tylko do spania

Obecnie producenci mebli dziecięcych i młodzieżowych proponują wspaniałe wielofunkcyjne rozwiązania do pokoju naszych pociech. Jednym z nich jest piętrowe łóżko z biurkiem. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni. Maluch śpi na górnym „pokładzie” łóżka, z kolei pod nim znajduje się przestrzeń z biurkiem dla starszaka, lub z atrakcyjnym domkiem, do zabawy dla maluchów. Kolejnym popularnym ostatnio wzorem dziecięcych łóżeczek piętrowych są łóżka domki. Stosunkowo niskie łóżko, wokół którego znajduje się drewniany stelaż w kształcie domku. Takie łózko będzie świętym miejscem zabaw dla maluchów w różnym wieku.

Łóżko piętrowe a bezpieczeństwo

Wielu rodziców ma wątpliwości przed zakupem łóżek piętrowych dla dzieci, obawiając się, czy są one bezpieczne. Rodzice wahają się, od jakiego wieku mogą pozwolić dzieciom spać na takim łóżku, aby nie spadło i nie zrobiło sobie krzywdy. Większość producentów zaleca używanie łóżek piętrowych przez dzieci powyżej 3 roku życia, jednak dużo zależy tutaj od samego dziecka, jego wzrostu oraz rozwoju. To rodzice najlepiej znają swojego malucha i wiedzą czego się po nim spodziewać. W ofercie sklepów meblowych znajdziemy łóżeczka piętrowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które są naprawdę dobrze zabezpieczone. Mają one barierki wokół wszystkich boków, zarówno łóżko dolne, jak i górne są tak zabezpieczone, aby dziecko nie miało możliwości sturlania się na dół. Aby zagwarantować swojemu dziecku bezpieczeństwo, ważne jest, aby złożyć łóżko zgodnie z instrukcją montażu dołączoną przez producenta do zakupionego łóżka.

Show Full Content
Previous Fotowoltaika w firmie – jak generować zysk przyjazny dla środowiska
Next Jak kupić dobry siłownik pneumatyczny?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Praktyczne i nowoczesne półkotapczany, czyli jakie? Co je wyróżnia i gdzie je ustawić?

16 kwietnia 2021
Close