21 lipca 2024

Sukces jest miarą wartości człowiek. A przynajmniej takie przekonanie istnieje w wyobraźni dużej części społeczeństwa. Mało kto zastanawia się jednak nad tym, skąd bierze się sukces, szczególnie w tak wymagającej dziedzinie życia, jaką jest biznes.

Rozwój osobisty jedną z dróg do sukcesu

Każda z osób, które na polu biznesowym odniosły powodzenie, zapytana o źródło takiego obrotu sprawy, odpowie, że udało się to przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy. Szczególnie zaś podkreślają, że nim przyszedł sukces, to właśnie ciężka praca, poświęcenie, upór i przedkładanie założonego celu przed bieżącymi przyjemnościami pozwoliły w ostateczności na osiągnięcie sukcesu.

Często też wskazują, że nie byłoby ich triumfów na niwie zawodowej bez wielu wyrzeczeń, wśród których znajduje się także wczesne wstawanie. Co szczególnie dziwne część ludzi nie jest w stanie zrozumieć, po co ludzie sukcesu wstają przed 6. A odpowiedź jest jak najbardziej prosta – żeby mieć jak najwięcej czasu zarówno na rozwój osobisty, jak i na rozwój własnej działalności.

Kto rano wstaje…

Każda godzina więcej, jaką w ciągu dnia można poświęcić na kwestie związane z rozwojem własnej osoby lub też na realizacje zawodowych obowiązków procentuje. I to procentuje dobrym samopoczuciem lub też dobrymi zyskami.

Niezrozumienie tej zależności jest dość powszechne, niemniej coraz więcej ludzi przekonuje się, iż można osiągnąć wiele, decydując się na lepsze rozplanowanie czasu i wykorzystywanie każdej wolnej chwili na pożyteczną działalność. Nie ma bowiem nic gorszego ni trwonienie czasu na bezwartościowe czynności, bowiem właśnie czas jest jedynym dobrem, którego nie można nabyć.

Show Full Content
Previous Co potrafi Apple Card?
Next Podwyższony kortyzol, co to oznacza?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Kryminologia i kryminalistyka – dla kogo takie studia?

25 czerwca 2019
Close