13 kwietnia 2024

Co roku spotyka nas sytuacja kiedy to musimy dokonać zakupu prezentu. Jeżeli obdarowywaną jest osoba którą znamy to zazwyczaj wiemy co kupić. Trudności pojawiają się jeżeli chodzi o osobę której do końca nie znamy i nie wiemy jak zabrać się na zakupy. Zamiast kupować w ciemno dobrze jest zastanowić się nad piórem wiecznym. To elegancki i uniwersalny upominek dla osoby zarówno młodej jaki i starszej.

Pióro wieczne na prezent

Pióro wieczne na prezent jest wytwornym, praktycznym oraz wartościowym upominkiem. Dobrze świadczy o darczyńcy oraz podkreśla szacunek względem osoby obdarowywanej. Z tego względu jest często wybierane na prezenty i upominki. Ważne jest jednak to aby prezent był odpowiednio dopasowany do osoby która ma korzystać z pióra.

Odpowiednio dobrane pióro to ważna sprawa. Warto więc aby były odpowiednio spersonalizowane. Każde pióro ma odpowiedni kolor oraz wykończenie. Można również dobrać gustowne opakowanie a także grawer co jeszcze bardziej sprawi, że upominek stanie się spersonalizowany.  Podczas zakupu dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonych sprzedawców. Powinni sprawnie doradzić odpowiedni produkt jaki będzie idealnie pasował do osoby obdarowywanej.

pióro wieczne na prezent

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów

  • Marka

Znana marka pióra podnosi prestiż prezentu. Najlepiej więc celować w produkty firm posiadających wieloletnie tradycje. Można do nich zaliczyć Pelikan, Parker, Waterman. Trzeba się jednak liczyć z wyższymi cenami topowego pióra.

  • Wzornictwo

Każde pióro wieczne ma swój unikalny design do którego należy grawer stalówki, wykończenie korpusu oraz kolorystyka. Złote czy też srebrne wstawki, grawerowana ozdobna skuwka oraz piękne etui to wyznacznik elegancji oraz estetyki. Pióro im bardziej strojne tym bardziej intymne. Należy więc dobrać bogate zdobienie wtedy możemy być pewni, że prezent się spodoba.

  • Budowa

Jak wiadomo pióro służy do pisania. Powinno więc bardzo dobrze leżeć w dłoni i ułatwiać pisanie. W tym wypadku podstawą jest grubość kreski jaką może wykonać stalówka. Zazwyczaj wybiera się średnią grubość. Dzięki temu pismo jest ładne i estetyczne. Stalówka może być wykonana ze złota lub stali szlachetnej. Jeżeli chcemy troszkę zaoszczędzić można zakupić stalówkę ze stali pokrytej cienką warstwą złota. Każde pióro może mieć również różne sposoby napełniania. Bardzo popularne są naboje lub konwertery których napełnianie jest niezwykle proste.

Show Full Content
Previous Dlaczego warto postawić na szafę z drzwiami przesuwnymi?
Next Jak walczyć z kacem?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Prawdziwe włoskie Espresso

19 kwietnia 2019
Close