21 lipca 2024

Półkotapczan może jawić się jako mebel rodem z lat 90., kiedy domach królowały lakierowane meblościanki, mieszczące zastawę, wyciąganą regularnie na suto zakrapiane imieniny. Zwisały z nich długie liście paprotek, a cały dom zasnuwał dym z papierosów. Czasy zdecydowanie się zmieniły, ale jak z łatwością możemy zaobserwować na przestrzeni lat, moda wciąż zatacza koło i to, co dawno odeszło w niepamięć, jak bumerang powraca w zupełnie nowej odsłonie, kradnąc serca kolejnych pokoleń. Nie inaczej jest właśnie z półkotapczanami, które obecnie wróciły do łask, zdobywając serca zwolenników rozwiązań minimalistycznych, funkcjonalnych i kompaktowych. Półkotapczany wracają na salony, a my podpowiadamy jak się z nimi obchodzić, urządzając stylowe i funkcjonalne wnętrze.

Łóżko w szafie – czyli półkotapczan nowej ery

Łóżko schowane w szafie to rozwiązanie idealne przede wszystkim do właścicieli kawalerek i małych mieszkań. Półkotapczan zapewnia wygodne miejsce do spania w nocy, jednocześnie nie zajmując dużej powierzchni mieszkania w ciągu dnia. Wystarczy podnieść powierzchnię łóżka do góry i z pomocą mechanizmu zamontowanego w tym meblu, jednym ruchem zamienimy go w kompaktową szafę. Półkotapczan to doskonała alternatywa dla rozkładanych sof czy narożników, które powszechnie stosowane są jako miejsce do spania, w małych mieszkaniach. Powierzchnia użytkowa w tego typu rozwiązaniach nie jest zbyt wygodna i na dłuższą metę prowadzi do problemów z kręgosłupem i przewlekłych bóli pleców. Łóżko w szafie zdecydowanie przewyższa komfortem sofy i narożniki. Większość półkotapczanów mieści materac o szerokości 140 cm, co pozwala na stworzenie naprawdę wygodnego miejsca wypoczynku.

półkotapczan

Półkotapczan pionowy czy półkotapczan poziomy – który lepiej wybrać?

W ofercie sklepów meblowych znajdziemy stylowe, nowowczesne półkotapczany o różnej orientacji. Dostępne są półkotapczany poziome, które złożone prezentują się jak niska, a szeroka komoda, na której możemy poustawiać ozdoby, zdjęcia, czy kwiaty, z kolei półkotapczan pionowy, to mebel wyższy, gabarytem zbliżony do szafy na ubrania, jest jednak węższy, dzięki czemu łatwo będzie go ustawić nawet w mniejszym pomieszczeniu. Planując zakup półkotapczanu, należy wziąć pod uwagę powierzchnię, jaką określa producent po jego rozłożeniu, tak aby mieć pewność, że będzie on w pełni funkcjonalny i zmieści się w miejscu, które na niego przewidzieliśmy. Współczesne półkotapczany z łatwością dopasujemy do mieszkań urządzonych zarówno w tradycyjnym, jak i w nowoczesnym stylu i będą one modnym i bardzo wygodnym elementem wyposażenia wnętrza.

Show Full Content
Previous Konto walutowe – czy Tobie również się przyda? Sprawdź 3 powody, dla których trzeba je mieć
Next Program lojalnościowy jako kluczowy element wizerunku marki i forma komunikacji z odbiorcą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Odporność, ścieralność, cena. Na co zwrócić uwagę wybierając płytki kuchenne?

12 kwietnia 2019
Close