21 lipca 2024

Pielęgnacja naszej cery nie musi być wcale ściśle związana z różnymi kremami oraz specyfikami dostępnymi z apteki. Możemy uzyskać bardzo zdrowo wyglądająca cerę stosując po prostu odpowiednią dietę oraz dbając o jakość jedzenia, która znacznie polepszy wygląd naszej twarzy.

Nieodpowiednio zbilansowana dieta lub brak diety może prowadzić do wszelkiego rodzaju niepożądanych zmian w wyglądzie, który ma nasza cera, więc zdrowe odżywianie w kwestii pielęgnacji naszej twarzy jest absolutnie rzeczą kluczową

JAKOŚĆ JEDZENIA = PIĘKNA CERA

Jedną z grup związków, które są odpowiedzialne za wygląd naszej cery to antyoksydanty. Są one odpowiedzialne za chronienie naszej skóry i przeciwdziałanie podczas zapaleń skórnych.
Antyoksydanty znajdują się w wiśniach oraz orzeszkach ziemnych. Dużą ilość antyoksydantów posiadają również zielone herbaty, kawy, kakao oraz czosnek.

Krzem oraz cynk to bardzo dobre składniki pozwalające pozbyć się lub zredukować zmarszczki oraz poprawić elastyczność skóry. Krzem znajdziemy między innymi w daktylach, bananach oraz kaszy. Natomiast cynk znajduje się w rybach, owocach morza oraz mięsie.

Witaminy z grupy B są idealną witaminą, która sprawi, że nasza skóra będzie jędrna i elastyczna. Witaminy z grupy B odnajdziemy w produktach spożywczych takich jak pestki dyni, słonecznika, w orzechach brazylijskich, w mlekach oraz jajach.

Jeśli chcemy spowolnić starzenie się skóry oraz zapewnić wzmocnienie włókien kolagenu warto zadbać w naszej diecie o witaminy z grupy A, które znajdziemy w jajach, maśle oraz wątróbce.

Show Full Content
Previous Najbogatszy Polak. Kim jest?
Next Jakie cechy musi mieć komputer do gier?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Wynajem czy kupno mieszkania?

25 kwietnia 2019
Close