21 lipca 2024

Co roku ranking setki najbogatszych Polaków czyta z wypiekami na twarzach duża rzesza ludzi. W końcu marzenia o wielkim majątku wciąż pozostają jedynie niespełnionym snem dla zdecydowanej części naszego społeczeństwa. Na listę najbogatszych patrzy się więc z podziwem, ale i z zazdrością. Szczególnie zaś na osobę, która w rankingu zajmuje miejsce nr 1. A kto to właściwie jest?

Najbogatszy Polak zaskoczeniem

Od wielu lat za najbogatszego rodaka uznawani byli ludzie o nazwisku Kulczyk – najpierw Jan, a następnie jego dzieci – Sebastian i Dominika. Obecnie, ku zaskoczeniu większości obserwatorów, miejsce na tronie zajął Michał Sołowow, równie mocno znany z działalności biznesowej, jak z dokonań na polu rajdów samochodowych.

Sołowow, jak sam zresztą przyznaje, sukces w biznesie zawdzięcza serii bardzo dobrych decyzji związanych z inwestowaniem na giełdzie, przejmowaniem interesujących go spółek notowanych na warszawskim parkiecie, a następnie wycofywaniu ich z giełdy. Można więc powiedzieć, że najbogatszy Polak powodzenie zawdzięcza swoim własnym umiejętnościom.

Sukces w biznesie na wielu polach

Ciężko wskazać jedną branże, która byłaby dominująca w biznesowym portfolio Michała Sołowowa. W orbicie jego zainteresowań znajdowały się bowiem zarówno firmy produkujące armaturę łazienkową, firmy deweloperskie, producenta kauczuków, przedsiębiorstwa działające w branży nowoczesnej medycyny, czy też podmioty zajmujące się technologiami przyszłości.

Z cała pewnością można przyznać jedno – Sołowow ma biznesowego nosa, który od lat przynosi mu ogromne zyski, pozwalające z kolei na dalsze inwestowanie i mnożenie posiadanego majątku. Nie powinno więc nikogo zdziwić, jeśli w przyszłym roku po raz kolejny zobaczymy go na szczycie listy najbogatszych Polaków.

Show Full Content
Previous TN, IPS oraz VA, która matryca monitora jest najlepsza?
Next Jakość jedzenia, a piękna cera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Co oznacza wysoki bounce rate?

9 maja 2019
Close