18 kwietnia 2021

Co roku ranking setki najbogatszych Polaków czyta z wypiekami na twarzach duża rzesza ludzi. W końcu marzenia o wielkim majątku wciąż pozostają jedynie niespełnionym snem dla zdecydowanej części naszego społeczeństwa. Na listę najbogatszych patrzy się więc z podziwem, ale i z zazdrością. Szczególnie zaś na osobę, która w rankingu zajmuje miejsce nr 1. A kto to właściwie jest?

Najbogatszy Polak zaskoczeniem

Od wielu lat za najbogatszego rodaka uznawani byli ludzie o nazwisku Kulczyk – najpierw Jan, a następnie jego dzieci – Sebastian i Dominika. Obecnie, ku zaskoczeniu większości obserwatorów, miejsce na tronie zajął Michał Sołowow, równie mocno znany z działalności biznesowej, jak z dokonań na polu rajdów samochodowych.

Sołowow, jak sam zresztą przyznaje, sukces w biznesie zawdzięcza serii bardzo dobrych decyzji związanych z inwestowaniem na giełdzie, przejmowaniem interesujących go spółek notowanych na warszawskim parkiecie, a następnie wycofywaniu ich z giełdy. Można więc powiedzieć, że najbogatszy Polak powodzenie zawdzięcza swoim własnym umiejętnościom.

Sukces w biznesie na wielu polach

Ciężko wskazać jedną branże, która byłaby dominująca w biznesowym portfolio Michała Sołowowa. W orbicie jego zainteresowań znajdowały się bowiem zarówno firmy produkujące armaturę łazienkową, firmy deweloperskie, producenta kauczuków, przedsiębiorstwa działające w branży nowoczesnej medycyny, czy też podmioty zajmujące się technologiami przyszłości.

Z cała pewnością można przyznać jedno – Sołowow ma biznesowego nosa, który od lat przynosi mu ogromne zyski, pozwalające z kolei na dalsze inwestowanie i mnożenie posiadanego majątku. Nie powinno więc nikogo zdziwić, jeśli w przyszłym roku po raz kolejny zobaczymy go na szczycie listy najbogatszych Polaków.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Czym cechuje się nowoczesny olej silnikowy?

16 sierpnia 2019
Close