21 lipca 2024

Użytkownicy gier stanowią wyjątkową grupę, którzy mają wysokie wymagania sprzętowe. Najlepsze wyświetlanie sekwencji, które pojawiają się na ekranie pozwala uzyskać jedynie najwyższej klasy matryce.

Matryce – różnice wynikające z technologii

Wśród wielu właścicieli sprzętów elektronicznych nikogo nie trzeba przekonywać, że o jakości monitora decyduje odpowiedni typ matrycy. Jedną z popularnych technologi wykorzystywaną obecnie na rynku jest matryca TN. Takie rozwiązanie zapewnia niezłe parametry techniczne.

Matryca tego typu posiada bardzo szybki czas reakcji. Z kolei z odwzorowaniem kolorów zdecydowanie najlepiej poradzą sobie matryce IPS, których największą bolączką jest czas reakcji. Natomiast w technologi VA zostało użyte wszystko co najlepsze w dotychczasowych obu technologiach.

Monitor – zalety i wady tego sprzętu

Matryce VA są cenowo porównywalne do TN czy IPS. W porównaniu do matryc TN, mają one lepsze odwzorowanie kolorów, szersze kąty widzenia oraz ostrość obrazu. Ich czas reakcji jest trochę słabszy niż w technologii TN, a z kolei lepszy niż w znanych na rynku matrycach IPS.

Niezwykle istotny jest fakt, że matryce IPS wygrywają z VA pod względem odwzorowania barw podczas patrzenia na ekran pod znacznym kątem.

Do niedawna wielu użytkowników ze względu na przystępną cenę oraz szybki czas reakcji wybierało matrycę TN. Niemniej produkt ten ma znacznie słabsze odwzorowanie kolorów. Zupełną odwrotnością są monitory posiadającą matrycę IPS, która to charakteryzuje się rewelacyjnymi kolorami, ale za to ma słabszy czas reakcji oraz dość wysoką cenę.

Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na powyższe czynniki, gdyż odpowiednio dopasowany do potrzeb klienta posłuży mu nienagannie przez długie lata.

Show Full Content
Previous Umowa faktoringu – jak uwolnić swoje środki i zabezpieczyć transakcje?
Next Najbogatszy Polak. Kim jest?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Polistyren wysokoudarowy i nisko udarowy – właściwości i zastosowanie

19 lipca 2019
Close