21 lipca 2024

Dobry termometr to przedmiot, który powinien znaleźć się w każdym domu. Tym bardziej, jeśli mamy dziecko. Taki przyrząd pozwoli nam oszacować, czy maluch ma gorączkę oraz czy jest powód, aby podać dziecku leki lub skontaktować się z lekarzem.

Jakie rodzaje termometrów znajdziemy w sklepach?

Na rynku są obecne różne termometry i nie każdy wie, czym się one różnią. Wyjaśnijmy zatem podstawowe kwestie. Wciąż dostępne są klasyczne, szklane termometry, wewnątrz których znajduje się ciecz i służy ona za wskaźnik. Przyrządy te są zazwyczaj tanie i dosyć dokładne, jednak są słabym wyborem jeśli chodzi o dzieci. Pomiar trwa bowiem kilka minut i trudno będzie przekonać dziecko, aby siedziało bez ruchu przez ten czas. Zwyczajne termometry elektroniczne są bardzo uniwersalne i szybko mierzą temperaturę. Trzeba jednak uważać, bo spora część tych produktów nie jest zbyt dokładna. Termometr paskowy na czoło jest bezpieczny i szybko mierzy temperaturę, jednak podany wynik jest tylko orientacyjny. Natomiast termometr bezdotykowy jest rozwiązaniem bardzo higienicznym i wygodnym, a przy tym miarodajnym. Może być stosowany nawet u niemowlaków.

Który rodzaj termometrów będzie najlepszy?

Porównując wady i zalety poszczególnych rozwiązań, najlepszym wyborem w większości przypadków będzie termometr bezdotykowy. Jest higieniczny, dokładny i bezpieczny. Pozostałe rodzaje termometrów również nie są złe, jednak kupując je, musimy być świadomi ograniczeń, jakie one powodują – jedne są niezbyt dokładne, inne wymagają siedzenia kilku minut bez ruchu, aby zmierzyć temperaturę.

Show Full Content
Previous Przedszkole językowe, warto?
Next Kratki wywiewne w systemie wentylacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Dzieci z FAS. Jak sobie z nimi poradzić?

12 marca 2019
Close