18 maja 2021

Dobry termometr to przedmiot, który powinien znaleźć się w każdym domu. Tym bardziej, jeśli mamy dziecko. Taki przyrząd pozwoli nam oszacować, czy maluch ma gorączkę oraz czy jest powód, aby podać dziecku leki lub skontaktować się z lekarzem.

Jakie rodzaje termometrów znajdziemy w sklepach?

Na rynku są obecne różne termometry i nie każdy wie, czym się one różnią. Wyjaśnijmy zatem podstawowe kwestie. Wciąż dostępne są klasyczne, szklane termometry, wewnątrz których znajduje się ciecz i służy ona za wskaźnik. Przyrządy te są zazwyczaj tanie i dosyć dokładne, jednak są słabym wyborem jeśli chodzi o dzieci. Pomiar trwa bowiem kilka minut i trudno będzie przekonać dziecko, aby siedziało bez ruchu przez ten czas. Zwyczajne termometry elektroniczne są bardzo uniwersalne i szybko mierzą temperaturę. Trzeba jednak uważać, bo spora część tych produktów nie jest zbyt dokładna. Termometr paskowy na czoło jest bezpieczny i szybko mierzy temperaturę, jednak podany wynik jest tylko orientacyjny. Natomiast termometr bezdotykowy jest rozwiązaniem bardzo higienicznym i wygodnym, a przy tym miarodajnym. Może być stosowany nawet u niemowlaków.

Który rodzaj termometrów będzie najlepszy?

Porównując wady i zalety poszczególnych rozwiązań, najlepszym wyborem w większości przypadków będzie termometr bezdotykowy. Jest higieniczny, dokładny i bezpieczny. Pozostałe rodzaje termometrów również nie są złe, jednak kupując je, musimy być świadomi ograniczeń, jakie one powodują – jedne są niezbyt dokładne, inne wymagają siedzenia kilku minut bez ruchu, aby zmierzyć temperaturę.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

4-dniowy tydzień pracy wprowadzony przez nowozelandzką firmę, czy to dobre rozwiązanie?

21 kwietnia 2019
Close