21 lipca 2024

Każdy lubi mieć wyprasowane ubrania, nawet w podróży. Dzięki temu są bardziej miękkie, higieniczne, a przede wszystkim – estetyczne. A jak wyprasować zasłony, czy pościel? Wszystko to można zrobić prosto i wygodnie dzięki parownicy. Do czego można jej używać?

Na wyjeździe

Steamer do ubrań to małe urządzenie, które można wrzucić we walizkę i zabrać ze sobą wszędzie. W ten sposób można szybko i skutecznie odświeżyć garnitur wyjęty prosto z torby. Ważne jest też to, że prasowanie streamerem nie powoduje przypaleń ubrań ani ich błyszczenia na skutek przegrzania.

Dezynfekcja

Parownice nie służą wyłącznie do prasowania. Można też wykorzystywać je do dezynfekcji pościeli, materacy oraz przedmiotów należących do alergików i małych dzieci. Gorąca para wodna zabija bakterie i roztocza. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie do zbiorniczka na wodę kilku kropli ulubionego olejku eterycznego. Dzięki temu, wyprasowane rzeczy będą pachniały wyjątkowo ładnie i świeżo.

Do sprzątania

W domu jest wiele miejsc, które są ciężkie do wyczyszczenia. Nie ze wszystkim radzi sobie tradycyjna chemia. Najstarsze zabrudzenia lub tłuste ślady można łatwo usunąć przy pomocy pary wodnej.

Usuwanie folii i tapet

Gorąca para ze streamera do ubrań świetnie poradzi sobie z usuwaniem kleju, którym przyklejono tapety lub folie. Dzięki wysokiej wilgotności i temperaturze, klej puszcza i usuwanie naklejek z gładkich powierzchnie nie stanowi problemu. Sposób ten jest wykorzystywany również przez profesjonalne firmy robiące naklejki na szybach.

Show Full Content
Previous Xiaomi podbija rynek, co musisz wiedzieć o tej marce?
Next Niezawodny oraz praktyczny notebook konwertalny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

UX Design – zostań projektantem doświadczeń użytkowników

23 lipca 2019
Close