13 czerwca 2024

Z racji tego, że dziś na co dzień korzystamy z komputerów, na których przechowujemy ogromne ilości danych (zdjęcia, filmiki, dokumenty), coraz częściej zdarza się, że ich pamięć jest tak zapchana, że nie możemy gromadzić już więcej plików. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w tzw. dysk zewnętrzny.

Duża pojemność dysku zewnętrznego pozwoli nam na dalsze przechowywanie plików, tworzenie kopii zapasowych lub nawet na przenoszenie danych z jednego komputera na inny.

Idealny dysk zewnętrzny

Dysk zewnętrzny to ten sam dysk (3.5 lub 2.5-calowy), który stosowany jest wewnątrz komputera czy laptopa, jednak w tym wypadku jest on umieszczony w specjalnej, osobnej obudowie. Dysk zewnętrzny podpinany jest do komputera za pomocą specjalnego, dedykowanego przewodu. Dyski zewnętrzne mogą być zasilane bezpośrednio ze złącza lub też konieczne może być dokupienie dodatkowego zasilacza. Co ciekawe od momentu podpięcia dysku do komputera i jego wykrycia przez nasz system, dyski zewnętrzne są widoczne tak samo, jak dysk wewnątrz komputera.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dysku zewnętrznego?

Niezwykle ważną cechą dysku zewnętrznego, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę podczas zakupów, jest sposób jego podpięcia (podłączenia) do komputera, czyli interfejs. Najbardziej uniwersalną metodą podłączania dysków jest USB, aczkolwiek niektóre rodzaje komputerów wymagają dość specyficznych podłączeń np. Thunderbolt, eSATA lub FireWire. Tak więc w tym przypadku należy wybrać model, który będzie dopasowany do posiadanych urządzeń.

Show Full Content
Previous Podwyższony kortyzol, co to oznacza?
Next Wilgoć w mieszkaniu, jak jej zaradzić?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Napoje zero. Mniejsze zło czy trucizna?

11 kwietnia 2019
Close