13 kwietnia 2024

Gospodarka naszego kraju ewoluuje w zależności od zapotrzebowania na dane usługi. Na rynku istnieje kilka docelowych firm, które zajmują się analizą rynku, wskaźnika PMI oraz całą makroekonomią.

Spis treści

Makroekonomia

Makroekonomia stanowi drugą co do wielkości (obok mikroekonomii) najważniejszą gałąź, wskazującą na stan gospodarki. Makroekonomia jest nauką, która zajmuje się badaniem systemu gospodarczego branego pod uwagę jako całość. Głównym przedmiotem badań makroekonomii jest struktura, osiągnięcia i zachowania gospodarki jako całości. Co ciekawe, głównym przedmiotem zainteresowań makroekonomii jest całościowa analiza, która ostatecznie zmierza do zrozumienia podstawowych czynników, które wyznaczają tendencje w zakresie produkcji dóbr i usług, skali bezrobocia, inflacji oraz bilansu płatniczego. Według ostatnich badań, w naszej gospodarce odnotowano spadek wskaźnika pmi. Co to konkretnie oznacza?

Wskaźnik PMI

Wskaźnik lub indeks PMI, to wskaźnik, który z wyprzedzeniem sygnalizuje zmiany w najważniejszym sektorze gospodarki, czyli w przemyśle. Ostatnie dane wskazują, że w naszym kraju odnotowaliśmy spadek tego indeksu, co z kolei oznacza, że analiza rynku gospodarczego ma się gorzej niż przed miesiącami. Taki stan rzeczy zaskoczył ekonomistów. Jak pokazuje badanie, tempo ogólnej poprawy wszelkiego rodzaju warunków gospodarczych było najwolniejsze od dwóch lat, aczkolwiek odnotowano minimalny wzrost liczby nowych zamówień i wielkość produkcji. Co gorsze, według analizy pmi, liczba zatrudnienia spadła po raz pierwszy od ponad pięciu lat.

Show Full Content
Previous Kontrola RODO. Jak się do niej przygotować?
Next Praktyczny i funkcjonalny mop parowy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Praktyczne i nowoczesne półkotapczany, czyli jakie? Co je wyróżnia i gdzie je ustawić?

16 kwietnia 2021
Close