13 czerwca 2024

Człowiek zasiadający za kierownicą samochodu powinien mieć doskonałą widoczność, aby zawsze w porę zauważyć wszystko, co dzieje się przed pojazdem. Kiedy warunki atmosferyczne są sprzyjające, widoczność nie jest niczym ograniczona, lecz sytuacja zmienia się, gdy występują opady śniegu lub deszczu. Wówczas konieczne jest użycie wycieraczek, które nierzadko są w kiepskim stanie, ponieważ niewiele osób zwraca uwagę na ich zużycie.

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe podzielić można na trzy rodzaje: tradycyjne (szkieletowe), płaskie (bezszkieletowe) i hybrydowe. Pierwsze z nich stosowane były w starszych modelach aut, natomiast w obecnie produkowanych samochodach spotkać je można sporadycznie. Ich konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana. Zbudowane są ze sztywnego metalowego ramienia, które odpowiada za docisk gumowego pióra do szyby za pomocą ośmiu równomiernie rozmieszczonych punktów docisku.

wycieraczki samochodowe

Drugi rodzaj wycieraczek, czyli wycieraczki płaskie, to konstrukcja nieco nowocześniejsza i bardziej zaawansowana, co można zauważyć już po eleganckiej i dynamicznej linii estetycznej. Ich budowa charakteryzuje się zintegrowaniem ramienia z piórem. Materiały używane do wykonania tego typu wycieraczek są bardziej elastyczne, niż te, znajdujące się w modelach tradycyjnych, co zapewnia równomierny docisk na całej długości wycieraczki.

W przypadku ostatniego rodzaju wycieraczek samochodowych – modeli hybrydowych – sama nazwa zdradza, że są one efektem połączenia dwóch poprzednich konstrukcji. Odznaczają się całkowicie zasłoniętym piórem, zintegrowanym z ramieniem o tradycyjnym typie mocowania, co jest niezaprzeczalną zaletą, gdyż wycieraczki te mogą być montowane w starszych modelach aut. Ze względu na swój nietuzinkowy wygląd i jednoczesne efektowne działanie, uważa się, że są to obecnie najlepsze wycieraczki na rynku.

Dobór rozmiaru wycieraczek

Dobierając wycieraczki samochodowe, należy także pamiętać o różnorodności ich rozmiarów w poszczególnych modelach aut. Różnice w długości wycieraczek występują także między wycieraczką montowaną po stronie kierowcy i tą po stronie pasażera, dlatego trzeba zwrócić  uwagę, aby nie zaopatrzyć się w dwa identyczne pióra.

Przystępując do kupna, już na wstępie warto pominąć najtańsze zamienniki, gdyż od wycieraczek zależy komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo podróżnych. W dodatku, biorąc pod uwagę fakt, iż wycieraczki zaleca się wymieniać raz lub dwa razy do roku, zakup nie odbije się aż tak bardzo na domowym budżecie. Już w cenie kilkudziesięciu złotych znaleźć można komplet piór o zadowalającej skuteczności i przyzwoitej wytrzymałości.

Show Full Content
Previous Jak dbać o tatuaż?
Next Jak zacząć walkę o niepłacone alimenty?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Wybieramy termometr dla dziecka. Jaki rodzaj będzie najlepszy?

9 marca 2019
Close