13 czerwca 2024

Dbałość o ciało, a w szczególności o skórę, to inwestycja w przyszłość – wraz z wiekiem, ubywa w skórze naturalnych składników które utrzymują ją w dobrej kondycji, skóra wysusza się, marszczy, oraz wiotczeje. Regularnie stosowane kremy ochronne, preparaty ujędrniające, a także masaże regenerujące spowodują, że proces starzenia się będzie przebiegał wolniej i nastąpi dużo później.

Rodzaje zdobienia ciała

Wiele osób nosi biżuterię, część lubi wpinać w różne miejsca na ciele – nie tylko w uszach – kolczyki, a jeszcze inni ozdabiają całe ciało bądź jego wybrane fragmenty tatuażem. Tatuaż to dość kontrowersyjna metoda zdobienia skóry – już sam fakt wykonywania tak zwanej „dziary” jednych zniesmacza innych przeraża, a w jeszcze innych budzi sprzeciw.

Złotą zasadą jest zlecenie zrobienia tatuażu w sterylnych warunkach, równie sterylnym sprzętem oraz najlepszymi jakościowo tuszami. Zaniedbanie któregoś z tych czynników może skutkować bardzo poważnym schorzeniem – sepsą, lub zarażeniem się nieuleczalną chorobą przenoszoną przez krew i inne wydzieliny ludzkie. Tatuaż powinien być wykonany przez profesjonalistę i najlepiej artystę w swoim fachu, gdyż taki „rysunek”, jeżeli się go oczywiście nie usunie laserem, pozostaje na całe życie, z czasem blednąc i tracąc na urodzie. O tym właśnie nie można zapominać – skóra z wiekiem wiotczeje, a więc cokolwiek na niej, a raczej pod nią zostaje umieszczone, traci swój pierwotny wygląd.

Pielęgnacja skóry z naniesionym tatuażem

Gojenie się „dziary” u jednych przebiega szybciej u innych w nieco wolniejszym tempie, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że do momentu zagojenia się rany – tak, przy wbijaniu igły pod skórę kaleczy się ją więc powstaje rana – należy to miejsce utrzymywać w nieskazitelnej czystości, by nie dopuścić do jej zakażenia, czyli myć wodą z mydłem najlepiej antybakteryjnym, wysuszyć, posmarować odpowiednim, zalecanym preparatem i zabezpieczyć folią. Folię w warunkach domowych można zdjąć by rana swobodnie “oddychała”.

W momencie zagojenia się rany można po umyciu zastosować delikatny nawilżający krem lub stosować polecane przez tatuażystę preparaty.

Show Full Content
Previous Metoda Marii Montessori
Next Jak znaleźć odpowiednie wycieraczki samochodowe?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Znacząca rola monitora w pracy biurowej

5 marca 2019
Close