13 kwietnia 2024

Piękne, białe zęby są marzeniem każdego z nas. Dzięki nim wyglądamy elegancko i estetycznie. Białe zęby są synonimem zdrowia i elementem dbania o urodę. Co zrobić, by mieć piękne, białe zęby?

W jaki sposób osiągnąć białe zęby? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Jedną z metod jest laserowe wybielanie zębów. Co musimy wiedzieć o tej metodzie zanim udamy się na zabieg?

Jak wygląda laserowe wybielanie zębów?

Zabieg laserowego wybielania zębów polega na nałożeniu na żeby specjalnego żelu, który zawiera 30% nadtlenek wodoru i jego aktywowanie pod wpływem nakierowanej na zęby wiązki lasera. Uwalniane w wyniku tego procesu cząsteczki wnikają w zmiany kolorystyczne powodując rozkład barwników będących przyczyna powstawania plam. Taki zabieg trwa około godziny, a efekty pięknych, białych zębów utrzyma się nawet do dwóch lat.

Laserowe wybielanie zębów nie dla wszystkich

Chcąc poddać się laserowemu wybielaniu zębów trzeba najpierw o nie zadbać. Zęby muszą mieć wyleczone wszystkie ubytki próchnicowe, należy wcześniej wymienić nieszczelne wypełnienia oraz usunąć kamień nazębny. Choroby dziąseł również są przeciwwskazaniem do zabiegu. Zabiegu nie poleca się również kobietom w ciąży oraz w trakcie karmienia.

Musimy również pamiętać, że po zabiegu obowiązuje tzw. „ biała dieta”, której musimy przestrzegać nawet do tygodnia. Odwodnione podczas zabiegu szkliwo jest bardzo podatne na działanie barwników występujących w kawie, herbacie, czy czerwonym winie. Rezygnujemy również z palenia papierosów.

Decydując się na laserowe wybielenie zębów musimy zadbać o przeprowadzenie zabiegu w wyspecjalizowanej placówce, po czy będziemy mogli cieszyć się pięknym białym uśmiechem.

Show Full Content
Previous Storytelling w biznesie, jak z niego korzystać?
Next Czym są nagrzewnice wodne i czy warto z nich korzystać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Na czym polegają badania nieniszczące?

8 marca 2019
Close