13 czerwca 2024

Wychowanie dziecka z pewnością nie jest łatwym zadaniem – wie to doskonale każdy rodzic. Obecnie zaś coraz częściej szukając dla dziecka odpowiedniego przedszkola, czy szkoły, czytamy, że w danej placówce stosowana jest metoda Montessori.

Maria Montessori – włoska lekarka o wspaniałym podejściu do dzieci

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia krótkiego, kim w ogóle była Maria Montessori. Otóż Maria Montessori żyła na przełomie XIX i XX wieku. Z wykształcenia była lekarzem, co było już dużym złamaniem ówczesnych norm. Jednak jeszcze większe zdziwienie społeczne wywołało jej podejście do dzieci oraz to, że przyniosło ono wyjątkowe rezultaty.

Wychowanie dziecka metodą Montessori

Na czym w zasadzie polegała metoda Montessori? Otóż pracowała ona z dziećmi uznanymi za niepełnosprawne intelektualnie. Odkryła jednak przede wszystkim to, że jeśli zmieni się podejście do dziecka oraz myślenie o nim i kiedy zmieni się jako nauczyciel relację z dzieckiem na wspierającą zamiast mentorskiej, to odnosi się znakomite efekty. Oczywiście zostało powiedziane to w dużym skrócie – w praktyce bowiem Maria Montessori opisała także bardzo szczegółowo wiele metod, jakimi pracowała z dziećmi oraz technik, pomocy edukacyjnych i zjawisk, które zaobserwowała u dzieci.

Metoda Montessori dzisiaj

Co ważne – jej metody ciągle są aktualne. Dzięki nim dziecko ma szansę na wszechstronny rozwój, odkrycie swojej inteligencji, zainteresowań, charakteru. Warto jeszcze dodać, że ta metoda także uczy dziecko radości z uczenia się, pokazuje mu świat doświadczeń.

Show Full Content
Previous Influencer marketing sposobem na dotarcie do klienta
Next Jak dbać o tatuaż?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Funkcjonalne i lekkie rowery dla dzieci SQUISH

10 maja 2022
Close