13 sierpnia 2020

Potężne bóle mogą być problemem, który destabilizuje codzienne życie. Ważne jest by wiedzieć, jak sobie z nimi radzić szybko i skutecznie.

Cisza, spokój i drzemka

Migrena jest bardzo uciążliwa. Najbardziej znanym sposobem na ten wyjątkowo silny ból głowy jest unikanie hałasu i ostrego światła. Cierpiąca osoba powinna położyć się w cichym i zaciemnionym pomieszczeniu. Szczególnie szkodliwe są migoczące światła, takie jak te z miejskich neonów.

Relaksujący masaż lub akupunktura

Ciekawym sposobem na ból głowy jest relaksacyjny masaż głowy, karku i ramion. Najlepiej wykonywać go z użyciem olejków aromatycznych. Rozluźnienie pomoże we walce z bólem. Mniejszy stres, to mniejsze ryzyko występowania migren. Masaż może też pomóc, gdy zaczynają już występować pierwsze objawy migreny. Najlepiej jest wesprzeć go olejkiem miętowym lub lawendowym.

Sposoby na migrenę – zależne od potrzeb?

Tak jak każdy człowiek jest inny, tak samo różnić może się jego migrena. Są osoby, którym najbardziej służą zmiany diety, unikanie alkoholu, czy rezygnacja z herbaty. Są też ludzie, którzy unikają stresu – medytują i uprawiają jogę. Istnieją też tacy, którzy wolą postawić na środki z apteki. Które sposoby na migrenę są najlepsze? Po porostu te, które działają. Nie można zamykać się na różne możliwości. Zawsze należy jednak pamiętać, by zażywać leki przeciwbólowe jeszcze zanim migrena rozpanoszy się na dobre. Podany zbyt późno lek, działa gorzej i wolniej niż gdyby został podany zanim ból stał się obezwładniający.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Czym są nagrzewnice wodne i czy warto z nich korzystać?

27 marca 2019
Close