18 maja 2021

Większość z nas bez komputera nie wyobraża sobie dziś już życia. Z urządzeniem tym praktycznie się nie roztajemy. Jeżeli nawet wyjdziemy już z pracy, w której spędzamy kilka godzin przed ekranem komputera, to bardzo często po powrocie do domu, znów do niego siadamy. Komputer ułatwia nam codzienne funkcjonowanie.

Komputer jako podstawowe narzędzie

To na nim tworzymy dokumenty, przechowujemy dane, liczmy czy sprawdzamy wiadomości. Kiedy już część pracy zostanie wykonana, wówczas większość z nas ogląda np. filmy czy inne programy- i to wszystko nadal z wykorzystaniem komputera. Z racji tego, że komputery są nieustannie obecne w naszym życiu, czasami zdarzają się pewne, niekontrolowane wypadki- takie jak np. zalanie komputera herbatą czy kawą.

Jak uratować komputer?

Kiedy już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i mamy zalany komputer, każdy stara się możliwie jak najszybciej zareagować, by nie dopuścić do uszkodzenia komputera. I właśnie wtedy zaczynamy się głowić jak uratować komputer, który właśnie zalaliśmy kawą lub herbatą? Zawsze pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać bezpośrednio po zalaniu komputera (lub innego urządzenia) jest szybkie odłączenie wszystkich źródeł prądu. I tak w pierwszej kolejności należy odłączyć zasilacz, następnie akumulator. W przypadku, gdy „bateria” jest wbudowana i nie mamy możliwości jej odpięcia, wówczas należy odszukać przycisk “reset”, który spowoduje wyłączenie baterii. Kolejnym ważnym krokiem, jest osuszenie urządzenia i niedopuszczenie do przedostania się płynu w jego głąb. Urządzenie należy jak najszybciej odwrócić do góry nogami i zostawić na kilka dni w celu osuszenia.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Gdzie kupować zabawki dla małych dzieci?

23 lipca 2019
Close