13 kwietnia 2024

Wybór odpowiedniej formy odprowadzania podatków powinien przyprawić nas o bezsenność. Jest to bardzo ważna sprawa, której nie możemy zaniedbać, gdyż ewentualne błędy, w przyszłości mogą nas bardzo drogo kosztować i mogą zrujnować to, co budowaliśmy przez wiele, wiele lat.

Nie każdy może korzystać z obu sposobów odprowadzania podatków, więc jeśli nie ma się na ten temat odpowiedniej wiedzy, wtedy lepiej nie ryzykować i zwrócić się do dobrego doradcy prawnego, który dzięki swojej wiedzy z pewnością doradzi nam w tej kwestii.

Podatek liniowy

Podatek liniowy jest metodą obliczania wielkości podatku według systemu, który mówi, że wysokość należnego zobowiązania względem urzędu skarbowego jest wprost proporcjonalna do wielkości podstawy opodatkowania. Zgodnie z prawem takiego typu system opodatkowania może być wykorzystywany przez osoby prowadzące własną działalność pozarolniczą.

Podatek progresywny

Podatek progresywny jest charakterystyczny dla krajów o bardziej rozwiniętych gospodarkach. Jest to metoda obliczania wymiaru podatku oparta o założenie, że wysokość należnego podatku rośnie szybciej niż proporcjonalnie w stosunku do wielkości tzw. podstawy opodatkowania. Procent płaconego podatku rośnie wraz ze wzrostem dochodu podatnika. Podatnik o wyższym dochodzie odprowadza większą część w formie podatku niż podatnik o niższym dochodzie

Co wybrać?

Podatek liniowy warto wybrać, gdy nasz roczny dochód nie jest wyższy niż 100 tysięcy złotych, przypadku w którym nie rozliczamy się wspólnie ze swym współmałżonkiem, gdy nie uzyskujemy ulg na dzieci, gdy uzyskuje się dochody nie tylko z prowadzenia działalności.

Show Full Content
Previous Dzieci autystyczne, co powinieneś wiedzieć o tej chorobie?
Next Sztuka prezencji. Przestań bać się wystąpień publicznych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Napoje zero. Mniejsze zło czy trucizna?

11 kwietnia 2019
Close