21 lipca 2024

Każdy produkt wywołuje jakieś odczucia i wrażenia dotyczące jego użyteczności. Bez względu na to czy jest to strona internetowa, aplikacja mobilna czy usługa niezłączona ze światem wirtualnym, wywołuje ona określone reakcje. To, w jaki sposób postrzegany jest produkt, w dużej mierze zależy od UX Designera. Kim on jest i jak zostać kreatorem użyteczności?

UX Design i znaczenie User Experience

Pod terminem User Experience kryją się ogólne doświadczenia użytkowników dotyczące użyteczności produktów. UX dotyczy takich obszarów jak funkcjonalność, wygląd, dostępność i łatwość w korzystaniu z określonej usługi. Kreowanie User Experience stosuje się najczęściej w odniesieniu do stron internetowych i aplikacji mobilnych, analizując potrzeby użytkowników i problemy, z którymi się spotkali podczas użytkowania produktu. Zadaniem UX Design jest zbadanie poziomu satysfakcji oraz oczekiwań konsumentów i zaprojektowanie produktu tak, aby wpisywał się on w konkretne wymagania.

user experience

Jak zostać UX Designerem

Potrzeba ciągłego udoskonalania produktów oraz dopasowywania ich do określonych standardów wywarła duży wpływ na rynek pracy. UX Designer to pełnoprawny zawód, w którym wciąż brakuje dobrze wykształconych specjalistów. Uczelnie proponują kandydatom kierunek user experience, który jest oblegany przez osoby szukające wszechstronnej ścieżki kształcenia. UX Design to analiza zachowań i preferencji konsumentów, dlatego jest ściśle związana z zagadnieniami z psychologii, socjologii, a także branży IT. Już w programie studiów uwzględniono praktyczne zajęcia, podczas których studenci będą mogli zbadać user experience stron i aplikacji, przetestować ich użyteczność i poprawić funkcjonalność, wpływając na pozytywne odczucia użytkowników.

User Experience – praca marzeń

Jeżeli interesujesz się nowinkami technologicznymi, a jednocześnie jesteś zafascynowany ludzkimi emocjami i posiadasz umiejętność analitycznego myślenia – projektant User Experience to praca Twoich marzeń. Osoby pracujące na tym stanowisku codziennie spotykają się z nowymi wyzwaniami i opracowują rozwiązania problemów, które mają realny wpływ na końcowy projekt produktu. UX Design to nie tylko ciekawa praca i interakcje z użytkownikami oraz innowacyjnymi technologiami, ale także stabilne zatrudnienie i nieograniczone możliwości rozwoju. Testując strony i aplikację będziesz mógł wpływać na ich funkcjonalność i użyteczność, udostępniają użytkownikom produkt na miarę ich potrzeb.

Show Full Content
Previous Gdzie kupować zabawki dla małych dzieci?
Next Przygotowania do wesela

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Tapeta w kuchni, ma sens?

19 marca 2019
Close