20 maja 2024

Gdy jesteście już po zaręczynach to czeka was bardzo intensywny czas przygotowań do wesela. Dotyczy on nie tylko załatwienia wszelkich formalności, przygotowania państwa młodych ale również organizacji miejsca oraz całej oprawy. Jest to zadanie bardzo ważne jeśli chcemy aby na długo dzień ten wpisał się w pamięć naszą i przybyłych gości. Więc na co należy zwrócić uwagę przygotowując przyjęcie weselne?

Od czego zacząć?

Na początku wyznaczcie datę ślubu. Czy ma się on odbyć zimą czy latem. Zastanówcie się czy będzie to ślub tylko cywilny czy konkordatowy oraz w  jakim stylu ono będzie – tradycyjnym czy nowoczesnym. Zastanówmy się nad motywem przewodnim. Kolejnym krokiem powinno być sporządzenie wstępnego budżetu wydatków, harmonogramu przygotowań oraz stworzenie listy gości.

Ważna lokalizacja i oprawa

Bardzo ważnym krokiem jest wybór sali, która spełnia nasze oczekiwania. Pamiętajmy, by szybko i wcześnie dokonać rezerwacji, gdyż wybrany termin może szybko okazać się zajęty. Również szybko wybierzmy dobry zespół lub DJ-a oraz kamerzystę i fotografa. By przyjęcie weselne było udane istotna jest dobra muzyka oraz profesjonalne prowadzenie uroczystości. Dla wielu z nas niezmiernie ważny jest film oraz zdjęcia, które są pamiątką na lata.

Suknia ślubna i garnitur

Każda para młoda pragnie w tym dniu wyglądać wyjątkowo. W tym celu istotny jest wybór tej idealnej sukni ślubnej oraz nieskazitelnego garnituru. Ważne jest by stroje pary młodej współgrały z bukietem ślubnym, butonierkami, kompozycjami kwiatowymi, wystrojem kościoła oraz sali. Bardzo ważny jest też zakup komfortowego obuwia, które zagwarantuje nam, że przetańczymy bez problemu całą noc.

Papeteria

Kolejnym bardzo istotnym elementem organizacji wesela jest zaprojektowanie wymarzonej papeterii. Musi ona posiadać motyw przewodni oraz odpowiednio współgrać ze wszystkim. Potrzebne będą zaproszenia dla gości, winietki na stół weselny, tablica z usadzaniem gości oraz karty menu czy śpiewniczki.

przywieszki na wódkę

Bliżej daty ślubu

Im bliżej ślubu powinniśmy pamiętać o wyborze transportu dla pary młodej oraz gości, rezerwacji noclegów, zamówieniu tortu weselnego, który jest ważnym symbolem tej uroczystości, kupieniu obrączek oraz prezentów dla rodziców. Fajnym pomysłem jest zorganizowanie też podziękowań dla naszych biesiadników.

Show Full Content
Previous UX Design – zostań projektantem doświadczeń użytkowników
Next Jak wybrać meble tapicerowane?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Ciekawostki o WD-40

20 lipca 2019
Close