13 czerwca 2024

Kulturystyka to jeden ze sportów, który niegdyś był zdominowany przez mężczyzn, a obecnie znalazła się w nim nisza również dla kobiet. To tak zwane zawody “bikini fitness”, w których kobiety prezentują swoją niepowtarzalną muskulaturę i piękną, perfekcyjnie wyrzeźbioną sylwetkę. Z czym to “się je”?

Kulturystyka to styl życia

Kobiety startujące w konkursach bikini fitness muszą imponować nie tylko sylwetką, ale też samodyscypliną. Tu nie wystarczą suplementy na przyrost masy ciała i intensywne ćwiczenia siłowe kilka razy w tygodniu. Ten sport to styl życia kobiet, które kochają dawać z siebie wszystko poprzez samodyscyplinę. Ta dyscyplina sportowa nie polega jedynie na prezentowaniu swojego wyrzeźbionego ciała. Dla Polki, która została mistrzynią świata bikini fitness, to całe życie, jego esencja.

Jak żyje mistrzyni świata bikini fitness?

Życie Polki, która jest mistrzynią świata w bikini fitness, nie jest usłane różami. Oprócz codziennych, kilkugodzinnych treningów siłowych, musi ona ściśle dbać o swoją dietę. W jej jadłospisie nie ma miejsca na objadanie się chipsami przed telewizorem, czy zapijanie słodkich ciastek kawą z mlekiem przy ploteczkach. To ściśle wyselekcjonowane potrawy o określonej gramaturze białek, tłuszczów i węglowodanów w odpowiednich proporcjach względem siebie. Taka kobieta musi bardzo dbać o to, aby nie przytyć, lub aby mięśnie nie zwiotczały jej w konkretnych partiach. W tym celu korzysta z regularnych porad trenera personalnego, a jej jadłospis jest ściśle opracowany przez dietetyka sportowego.

Show Full Content
Previous Gadu-gadu. Polacy nadal z niego korzystają?
Next Co oznacza wysoki bounce rate?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Doskonałe pesto. Jak je przyrządzić?

5 maja 2019
Close