13 czerwca 2024

Rzadko kto lubi odkurzać. Prawdopodobnie dlatego roboty do sprzątania cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób chętnie zrzuciłaby na robot to niewdzięczne zadanie. Tylko jak kupić odkurzacz, który spełni nasze wymagania?

Co to jest robot sprzątający?

W jego skład wchodzi cały zestaw sprzątający. Obok odkurzacza automatycznego mamy stacje dokującą, która za pomocą podczerwieni nawiguje urządzenie do miejsca, gdzie ma naładować akumulator. Odkurzacz porusza się samodzielnie, odnajdując i usuwając napotkane zabrudzenia. Za pomocą szybko obracających się szczotek śmieci lądują we wbudowanym w odkurzaczu pojemniku. Często roboty do sprzątania wyposażone są w dodatkowe nakładki i ściereczki, dzięki czemu jest możliwa realizacja innych trybów sprzątania. Odkurzacz posłuży nam także do sprzątania na mokro, wycierania kurzu, czy mycia.

Z jaką powierzchnią poradzi sobie robot do sprzątania?

Odkurzacz bez problem poradzi sobie ze sprzątnięciem paneli, parkietów drewnianych, płytek, chodników, dywanów strzyżonych, a nawet okien i powierzchni szklanych.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz?

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto dowiedzieć się, czy odkurzacz ma wbudowany program czasu sprzątania, możliwość mycia podłogi z mopem oraz automatyczne dostosowanie mocy. Warto również dowiedzieć się, jak radzi sobie z przeszkodami, jaki ma czas pracy i ładowania, czy posiada czujniki schodów, brudu oraz zbliżeniowy, również jak duży jest pojemnik na śmieci. Znając ta parametry możemy świadomie wybrać odkurzacz, który będzie spełniał nasze wymagania i uwolni nas od tego nudnego obowiązku, jakim jest odkurzanie.

Show Full Content
Previous Kratki wywiewne w systemie wentylacji
Next Żywica epoksydowa w salonie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Tynk dekoracyjny. W którym pomieszczeniu go zastosować?

27 lutego 2019
Close