20 maja 2024

Panele fotowoltaiczne i słoneczne wyglądają dosyć podobnie, jednak różnią się pod kilkoma względami. Jakie mają zalety? Które z nich wybrać?

Panele słoneczne

Panele słoneczne są zbudowane z ramy uszczelnionej i zlokalizowanej na górze płyty. Wewnątrz znajduje się płyta i mata z włókna szklanego. Panele tego typu tworzą energię cieplną – dochodzi do podgrzewania ciepłej wody, a tym samym wspomagania instalacji centralnego ogrzewania. Taka energie jest także wykorzystywana do dogrzewania podczas okresów przejściowych.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są zbudowane z ramy – na niej oparta jest szklana szyba, która zabezpiecza przed uszkodzeniami. Pod szybą znajduje się natomiast laminowana folia EVA, a na obudowie puszka przyłączeniowa. W tym przypadku wykorzystywana jest energia pochodząca z promieniowania słonecznego, które produkuje energię elektryczną. Taka energie może być wykorzystywana do zasilania urządzeń domowych. To rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, a do wytworzenia paneli stosuje się najwyższej jakości komponenty.

Panele słoneczne są najbardziej efektywne w okresie letnim, a zimą zazwyczaj są wykorzystywane do podgrzewania wody. Panele fotowoltaiczne natomiast najlepiej działają zimą, gdyż latem są zaburzone przepływy elektronów (przez co jest mniejsza moc). Jak widać, każdy typ ma swoje wady i zalety. Wybór zależy od osobistych preferencji i potrzeb klienta. Takie panele są umieszczane na dachu, wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie, dodają uroku każdego typu budowli.

Show Full Content
Previous Masło orzechowe, jak wybrać to najlepsze?
Next Zatory płatnicze i ich negatywne konsekwencje

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Łóżeczko dla niemowlaka – co powinno się w nim znaleźć?

13 stycznia 2020
Close