18 kwietnia 2021

XXI wiek to czas, w którym coraz więcej czynności przenosimy z życia rzeczywistego do przestrzeni wirtualnej. Jednym z kolejnych przykładów jest Instagram checkout. Co to jest za narzędzie i jak z niego korzystać?

Instagram checkout – nowy wymiar zakupów

Instagram to ewidentnie aplikacja, którą zna każdy z nas albo przynajmniej o niej słyszał. To tu chwalimy się swoim życiem, obserwujemy innych, czerpiemy inspiracje na kierunki podróży, ciekawe ubrania i stylizacje. co ciekawe – teraz na Instagramie możemy także robić zakupy, a umożliwia nam to właśnie aplikacja Instagram checkout.

Jak działa Instagram checkout?

Jak to wszystko działa? Otóż jeśli podczas przeglądania kolejnych zdjęć zobaczymy, że jakiś ubiór nam się podoba, będziemy mogli od razu mieć możliwość sprawdzenia, jaka to marka, ile on kosztuje i następnie… kupienia go.

Nowy wymiar sprzedaży

Jak zatem widać jest do doskonałe narzędzie dla wielu osób. Marki zyskają w ten sposób nowe możliwości sprzedaży. Oczywiście mogą prowadzić taką sprzedaż przez oficjalne konta, a także przez konta prywatnych osób, jeśli zgodzą się one niejako właśnie na reklamę ubioru. Wówczas firma ma korzyść, ponieważ użytkownicy chętnie kupią rzeczy noszone przez jedną z najbardziej chętnie oglądaną użytkowniczkę Instagramu, zaś ona najprawdopodobniej będzie czerpała różne profity od firmy, jak rabaty, darmowe ubrania. Użytkownicy zaś zyskają możliwość szybkiego zakupu podobającej im się rzeczy.

O czym jednakże trzeba pamiętać? Aby się nie uzależnić…

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Wirus komputerowy. Jak się przed nim obronić?

25 marca 2019
Close