27 listopada 2021

Obecnie używane telefony komórkowe już dawno temu przestały być wykorzystywane jedynie w celu prowadzenia na nich rozmów. Obecnie są to pełnoprawne komputery, które oprócz tego, że mają wszystkie zalety komputerów, posiadają również ich niektóre wady.

Dlaczego warto?

A jedną z najbardziej dotkliwy jest ta związana z dostępnym w pamięci telefonu miejscem na przechowywane dane. A tych nie brakuje, ponieważ na telefonie przechowywać można gry, nagrane za jego pomocą filmy w wysokich rozdzielczościach lub też wykonane setki zdjęć, a także słuchanej muzyki. Wszystko to powoduje, że prędzej czy później pamięć telefonu zostanie zapełniona. I w tym właśnie miejscu pojawiają się tzw. chmury, czyli zewnętrzne serwery umożliwiające przechowywanie na nich swoich danych. Wśród nich zdecydowanie najlepsze to Dropbox i chmura OneDrive.

Co oferuje dropbox i chmura OneDrive?

Powstaje jednak pytane, które z tych serwisów wybrać. Oba w podstawowej wersji są darmowe i podobnie dobrze funkcjonują. Oba zapewniają synchronizacje w czasie rzeczywistym i bezproblemowy dostęp do przechowywanych danych. Wybierając jedno z tych rozwiązań, należy pamiętać, że pliki w chmurze również ważą, czyli zajmują określoną ilość miejsca. Z tego powodu należy pamiętać o tym, że powinno się wybrać tę chmurę, która zapewni tego miejsca największą ilość, a co za tym idzie, pozwoli na znacznie bardziej komfortowe używanie jej.

Która zatem z nich wypada korzystniej?

OneDrive w podstawowej i zupełnie bezpłatnej wersji daje 5GB miejsca na dane. Dropbox tego miejsca oferuje zaledwie 2Gb. Wybór jest zatem prosty.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Fotowoltaika w firmie – jak generować zysk przyjazny dla środowiska

28 czerwca 2019
Close