20 maja 2024

Obecnie używane telefony komórkowe już dawno temu przestały być wykorzystywane jedynie w celu prowadzenia na nich rozmów. Obecnie są to pełnoprawne komputery, które oprócz tego, że mają wszystkie zalety komputerów, posiadają również ich niektóre wady.

Dlaczego warto?

A jedną z najbardziej dotkliwy jest ta związana z dostępnym w pamięci telefonu miejscem na przechowywane dane. A tych nie brakuje, ponieważ na telefonie przechowywać można gry, nagrane za jego pomocą filmy w wysokich rozdzielczościach lub też wykonane setki zdjęć, a także słuchanej muzyki. Wszystko to powoduje, że prędzej czy później pamięć telefonu zostanie zapełniona. I w tym właśnie miejscu pojawiają się tzw. chmury, czyli zewnętrzne serwery umożliwiające przechowywanie na nich swoich danych. Wśród nich zdecydowanie najlepsze to Dropbox i chmura OneDrive.

Co oferuje dropbox i chmura OneDrive?

Powstaje jednak pytane, które z tych serwisów wybrać. Oba w podstawowej wersji są darmowe i podobnie dobrze funkcjonują. Oba zapewniają synchronizacje w czasie rzeczywistym i bezproblemowy dostęp do przechowywanych danych. Wybierając jedno z tych rozwiązań, należy pamiętać, że pliki w chmurze również ważą, czyli zajmują określoną ilość miejsca. Z tego powodu należy pamiętać o tym, że powinno się wybrać tę chmurę, która zapewni tego miejsca największą ilość, a co za tym idzie, pozwoli na znacznie bardziej komfortowe używanie jej.

Która zatem z nich wypada korzystniej?

OneDrive w podstawowej i zupełnie bezpłatnej wersji daje 5GB miejsca na dane. Dropbox tego miejsca oferuje zaledwie 2Gb. Wybór jest zatem prosty.

Show Full Content
Previous Jak urządzić pokój dla niemowlaka?
Next Dlaczego warto wybrać domki mobilne w Chorwacji?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Odzież dla pielęgniarek – wskazówki

13 grudnia 2020
Close