21 lipca 2024

Wiaty do przechowywania samochodów mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Mogą być murowane, wykonane z blachy albo z drewna. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jak to wygląda w przypadku modeli z drewna?

Zalety naturalnych rozwiązań

Garaż z drewna wygląda bardzo ładnie. Łagodnie wpisuje się w architekturę ogrodu. Wiatę można połączyć z domem za pomocą dopasowanej pergoli. Ogromną zaletą jest szybkość z jaką można postawić taką wiatę. Wystarczy poświęcić na to kilka popołudni, by cieszyć się własną wiatą. Montaż nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, narzędzi ani uprawnień. Gotowe zestawy można zakupić nawet w ogólnodostępnych sklepach budowlanych. Warto też pamiętać, że wiata garażowa z drewna może być potraktowana jako pergola dla płożących się roślin. Bluszcz sprawi, że budynek będzie wyglądał elegancko, tajemniczo i ciekawie. Równocześnie pojazd otrzyma dodatkową porcję cienia i osłony od wiatru. Taka wiata jest świetną ozdobą posesji.

Wady wiaty garażowej z drewna

Wiaty te są mniej trwałe niż te wykonane z innych materiałów. Drewno, żeby dobrze się prezentowało wymaga konserwacji. Jest podatne na wpływ warunków atmosferycznych, więc trzeba je regularnie przed nimi chronić. Pokrywanie drewna, przynajmniej raz w roku warstwą farby lub oleju do drewna sprawi, że będzie ono wyglądać dobrze przez cały rok. Bardzo ważne jest też oddzielenie elementów drewnianych od gruntu. W przeciwnym wypadku ryzykujemy, że wiata garażowa może zacząć gnić i niszczeć od swojej dolnej części.

Show Full Content
Previous Insight konsumencki, czyli jak rozgryźć klienta?
Next Dobra pralka starczy na lata? Nie zawsze! Jak o nią dbać?

1 thoughts on “Wady i zalety drewnianej wiaty garażowej

  1. Prawda – o drewno należy regularnie dbać, ale o inne materiały również. Moim zdaniem, prezentuje się jednak o niebo lepiej od metalowych czy murowanych konstrukcji i warto w nie inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Co oznacza wysoki bounce rate?

9 maja 2019
Close