20 maja 2024

Niestrawność nie jest chorobą, a raczej reakcją organizmu, która występuje najczęściej gdy się przejemy lub zjemy coś bardzo ciężkiego w nieodpowiedniej porze dnia i nasz organizm nie radzi sobie wtedy z trawieniem. W celu zwalczania dolegliwości niestrawności nie trzeba wybierać się po drogie oraz fikuśne lekarstwa z apteki. Wystarczy użyć kilku domowych sposobów, które pozwolą tobie zwalczyć irytujący ból brzucha.

IMBIR

Zawarte w imbirze składniki ułatwią organizmowi trawienie. Po posiłku, po ciężkim posiłku lub po jedzeniu, które wpływa źle na twoje trawienie należy zjeść kilka kawałków kandyzowanego imbiru lub wypić imbirową herbatkę. Szybka reakcja, przed objawami niestrawności, pozwoli zapobiec bólowi brzucha, a jak wiadomo warto zapobiegać, a nie leczyć.

RUMIANEK POSPOLITY

Rumianek posiada właściwości rozkurczające mięśnie brzucha. Picie herbatki rumiankowej 3 razy dziennie miedzy posiłkami znacznie wspomoże cykle trawienne zachodzące w naszym organizmie i sprawi, że pozbędziemy się na zawsze problemów z niestrawnością oraz skurczami brzucha.

MIĘTA PIEPRZOWA

Mięta ma właściwości spazmolityczne. Picie na koniec posiłków sprawi, że skurcze żołądka będą absolutną rzadkością, a niestrawności, które powoduje ciężko strawne jedzenie będę już przeszłością. Aby przyrządzić herbatkę należy suszone liście mięty pakowane w torebkach zalać wodą, odczekać 10 minut i wypić po posiłku w celu profilaktycznego zwalczenia problemu ze skurczami oraz niestrawnością po wszelkiego rodzaju posiłkach.

Show Full Content
Previous Kto trzyma “klucze do internetu”?
Next Less waste. Dom w zgodzie z naturą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Choinka z dowozem w Warszawie. Gdzie kupić? Jaka jest jej cena?

7 listopada 2022
Close