21 lutego 2024

Ogólnie znana opinia jest taka, że pies to „najlepszy przyjaciel człowieka” – ale czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa?

Posiadanie zwierzaka zobowiązuje do opieki nad nim, przede wszystkim zadbaniem o właściwy pokarm, dostęp do wody, dużą dozę uwagi a przede wszystkim – możliwość wychodzenia na długie spacery. Pies w mieszkaniu, z ograniczonym dostępem do podwórka nie będzie czuł się dobrze, gdyż jest to gatunek zwierząt lubiących duże przestrzenie, możliwość poznawania nowych miejsc w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania, a także mający potrzebę “wybiegania się”. Odnosi się to głównie do dużych psów, które ze względu na ograniczony metraż mieszkań w bloku muszą mieć zapewnioną przestrzeń.

Jaka rasa psa będzie najlepsza do mieszkania w bloku?

Przygarnięcie psa może mieć różną przyczynę – najczęściej to chęć posiadania towarzystwa zwierzęcia, dlatego większość psów mieszkających w blokach wielorodzinnych to małe kundelki lub psy rasowe o niewielkich rozmiarach takich jak: york, chihuahua, jamnik, foksterier, czy pekińczyk. Wymienione rasy psów traktowane są jako psy ozdobne, co patrząc na ich wygląd i wielkość jest ze wszech miar zrozumiałe, chociaż niektóre z nich mogą po przeszkoleniu być przyuczone do tropienia zwierzyny leśnej, bądź – w przypadku yorka – odstraszania szczurów.

Pies w bloku

Rasy psów małych mają dość, nazwijmy to, głośną wadę – lubią wyrażać swoje uczucia szczekając, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem innych lokatorów – dlatego wybierając psa do mieszkania w bloku powinno mieć się na uwadze jego charakter. Jeżeli pies szczeka zbyt często, trzeba zastanowić się co może mu dolegać, ponieważ szczekaniem wyraża swoje oczekiwania. Najczęściej, to chęć zwrócenia na siebie uwagi właściciela, więc jeżeli chcemy tego uniknąć, należy psu poświęcić dużo uwagi. W momencie, gdy pies przekona się, że jego właściciel wykazuje troskę o swojego pupila, będzie posłuszny i ograniczy wyrażanie swoich emocji,

Show Full Content
Previous Karta pamięci, czy tylko pojemność ma znaczenie?
Next Storytelling w biznesie, jak z niego korzystać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Choinka z dowozem w Warszawie. Gdzie kupić? Jaka jest jej cena?

7 listopada 2022
Close