20 maja 2024

Pożyczki społecznościowe czyli social lending to alternatywna forma pożyczania pieniędzy. Jej idea opiera się na łączeniu osób potrzebujących wsparcia finansowego z prywatnymi inwestorami. Słowo prywatne ma tu kluczowe znaczenie, bo proces odbywa się poza instytucjami bankowymi, za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej.

Czym charakteryzują się pożyczki społecznościowe?

Oto 5 podstawowych rzeczy, które są charakterystyczne dla pożyczek społecznościowych i pozwalają je odróżnić od innych form pożyczania pieniędzy.

  1. Zabezpieczenie umową

Pożyczki społecznościowe są bardzo podobne do tradycyjnej formy pożyczania pieniędzy np. od rodziny lub przyjaciół. Jednak w tym przypadku transakcja jest zabezpieczona umową. Dla pożyczkodawcy jest to bezpieczna inwestycja pieniędzy.

bezpieczna inwestycja pieniędzy

  1. Funkcja platformy internetowej

Właściciel platformy internetowej nie jest pożyczkodawcą. Nie ingeruje również w wybór konkretnego inwestora bądź inwestycji. Platforma służy do kojarzenia ze sobą stron.

  1. Indywidualne warunki

Warunki udzielenia pożyczki są indywidualnie negocjowane pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. Nie ma z góry określonego czasu kredytowania. Wysokość oprocentowania pożyczki również ustalana jest przez strony.

  1. Wsparcie społeczne

Osoby potrzebujące wsparcia finansowego przedstawiają swoje pomysły. Inwestorzy wybierają ten, który ich zdaniem jest najbardziej wartościowy, dobrze rokujący bądź po prostu wart zrealizowania.

  1. Wielu inwestorów

Jednego pożyczkobiorcę, a zatem jeden pomysł na biznes może wesprzeć kliku inwestorów.

Dowiedz się więcej o pożyczkach społecznościowych odwiedzając stronę: https://investpartners.pl/ogloszenia/.

Show Full Content
Previous Łóżko, jako najstarszy mebel świata, ma już kilkanaście tysięcy lat!
Next Maski medyczne

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Praktyczne soczewki na wadę wzroku

22 lutego 2019
Close