21 lipca 2024

Osoby pracujące w branży medycznej często staja przed poważnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniej odzieży medycznej. W obecnych czasach odzież dla pracowników medycznych nie jest już tak schematyczna jak dawniej – można znaleźć mnogość wzorów i kolorów. Nawet odzież medyczna nie musi być pozbawiona charakteru. Poniżej przedstawimy wskazówki, które będą pomocne przy wyborze odpowiedniej odzieży medycznej. Dzięki nim nie będzie już problemów podczas zakupów.

Wygodna odzież medyczna

Wygoda to podstawa. To czynnik, który ma istotne znaczenie podczas wyboru odzieży medycznej dla pracowników. Ważne, by odzież ta była nieobciskająca. Nie powinna ograniczać naszych ruchów podczas wykonywania pracy.

Wysoka jakość odzieży medycznej

Odzież medyczna dla pielęgniarek powinna być jak najwyższej jakości. Zapewni to komfort pracy wielogodzinnej oraz nie spowoduje podrażnień skory.

Zanim zdecydujesz się na kupno sprawdź dokładnie swoje rozmiary w pasie, biodrach oraz klatce piersiowej. By dobrać odpowiedni rozmiar sprawdzaj tabele rozmiarów producentów. Sprawdzaj także rozmiary swojej dotychczasowej odzieży. W trakcie zakupów dokonuj porównań pozyskanych wartości z wymiarami z tabeli producenta i dzięki temu dobieraj odpowiedni rozmiar. W ten sposób uniknie się kupna źle dobranej rozmiarowo odzieży medycznej. Kupując w internecie obuwie medyczne sklepy podają rozmiary wkładek dla poszczególnych modeli, dlatego konieczne będzie porównanie wartości z tabeli z naszym pomiarem stopy. Ważne, by wybrać obuwie, które nie powoduje oparzeń i nie będzie obcierać stopy.

Kolor odzieży medycznej

Pielęgniarki jeszcze do niedawna nosiły przeważnie ubrania w kolorze białym. W dzisiejszych czasach nie jest to już norma, można spotkać odzież medyczna w różnych kolorach i wzorach. Pielęgniarki mogą dopasować odzież do swoich preferencji i stylu. Mogą wybrać swój ulubiony kolor, przez co wzrośnie ich komfort pracy. Różnorodne kolory wpływają również pozytywnie na pacjentów szczególnie tych najmłodszych, którzy tak niechętnie odwiedzają placówki medyczne.

Różnorodność fasonów i kolorystyka

Duża część pielęgniarek chciałaby wyglądać modnie, także w miejscu wykonywania swojej pracy.

W każdej placówce może obowiązywać inny dress code, jednak w każdej strój nie powinien    być wyżywający, zalecane jest noszeni stonowanych fasonów ubrań. Jednak nie przeszkadza to w dobraniu odzieży, która spełni nasze oczekiwania, nie tylko pod względem jakości i funkcjonalności, ale również pod względem wyglądu. Dzięki różnorodnej kolorystyce dostępnej w sklepie uniformix.pl pielęgniarki mogą czuć się swobodnie i nosić także modne i stylowe ubrania w trakcie pracy.

Show Full Content
Previous Jak prawidłowo dobrać podkładkę pod mysz? Doradzamy, jak wybrać najlepszą podkładkę
Next Konto walutowe – czy Tobie również się przyda? Sprawdź 3 powody, dla których trzeba je mieć

1 thoughts on “Odzież dla pielęgniarek – wskazówki

  1. Teraz to i pielęgniarki mogą cieszyć się dobrą prezencją, dzięki takiej różnorodnej stylistyce jaką oferuje im branża odzieżowa. Fajnie, że personel medyczny już nie jest jednolity, biały tylko może nosić dobrze skrojone i wygodne ubrania. Do tego fajne buty i aż miło popatrzeć na taką estetykę ubraniową, która też oddziaływuje pozytywnie na pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Domowe sposoby na walkę z katarem

11 kwietnia 2019
Close