13 czerwca 2024

W obecnych czasach przed ekranem komputera spędzamy dużą część naszego życia. Zatem warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią wielogodzinną pracę. Możemy się spotkać z różnymi opiniami na temat podkładki pod mysz. Jedni nie potrafią bez niej funkcjonować, inni z kolei nie widzą potrzeby jej zakupu. Jednak prawidłowo dobrana podkładka pod mysz może w dużej mierze ułatwić pracę, a co więcej sprawić, że będzie ona bardziej precyzyjna i komfortowa.

Do czego potrzebne są podkładki pod mysz?

Podkładka pod mysz, o ile jest prawidłowo dobrana, może sprawić, że praca na komputerze będzie znacznie wygodniejsza. Ze względu na jej gładką powierzchnię, myszka podczas poruszania nie stawia oporu. Ponadto jeśli podkładka pod mysz jest odpowiednia, to praca w programach graficznych staję się dużo wygodniejsza i bardziej dokładna. Istnieje również możliwość zakupu dużej podkładki pod mysz, która może pełnić rolę ochronną dla biurka. Zmieści się na niej zarówno klawiatura jak i myszka.

podkładka pod mysz

Na co zwrócić uwagę wybierając podkładkę pod mysz?

Wybierając podkładki pod mysz należy mieć na uwadze, że w pierwszej kolejności powinniśmy zakupić odpowiednią myszkę. Dopiero później możemy dostosowywać powierzchnię, na której będzie się ona znajdować. Kupując podkładkę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, takich jak:

  • poślizg (myszka powinna gładko chodzić po powierzchni),
  • odpowiednia powierzchnia (dobrana w zależności od rodzaju posiadanej myszy),
  • wielkość,
  • materiał, z którego stworzony jest spód podkładki (podczas pracy musi przylegać do blatu),
  • podkładka pod nadgarstek (jest ona przydatna w szczególności dla osób dużo pracujących na komputerze. Dzięki niej, ręka jest mniej narażona na podrażnienia).

Z czego zrobić podkładkę pod mysz?

Podkładki można podzielić na dwa rodzaje: podkładki miękkie oraz twarde. Pierwsze z nich należą do najbardziej popularnych i jednocześnie najtańszych. Zazwyczaj są wykonane z gumy lub pianki i pokryte są warstwą materiału. Występują w różnych grubościach, kształtach czy wielkościach. Jeśli chodzi o podkładki twarde to możemy wyróżnić plastikowe, metalowe czy też szklane. Są one bardzo wytrzymałe, a ze względu na ich gładką powierzchnię, sprawdzą się idealnie dla graczy. Jak się okazuje, podkładkę można wykonać samodzielnie. Z czego zrobić podkładkę pod mysz? Najlepiej sprawdzi się właśnie pianka lub guma, którą można kupić w zwykłym supermarkecie lub sklepie z artykułami papierniczymi. Następnie wystarczy wyciąć prostokąt lub koło o wybranych wymiarach.

Show Full Content
Previous Jak udekorować choinkę?
Next Odzież dla pielęgniarek – wskazówki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Dlaczego warto postawić na szafę z drzwiami przesuwnymi?

27 września 2019
Close