13 czerwca 2024

Woda – substancje niezbędna dla naszego organizmu aby mógł prawidłowo funkcjonować. Każdy wie, że powinien ją pić w ilościach od 2 do 3 litrów dziennie. Jednak nie każdy wie, że oda ma również pozytywny wpływ na odchudzanie organizmu szczególnie wody alkaliczne.

Czy woda pomaga na odchudzanie?

Sama woda nie zawiera w sobie składników które spalają szybko tłuszcz. Nie oznacza to jednak, że nie odkrywa ona ważnej roli w procesie odchudzania. Można powiedzieć, ze jest jednym z najważniejszych elementów. Poprawia przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn, nawadnia organizm w tym stawy ułatwia również pozbycie się produktów przemiany materii.

woda dla firm

Skład wody – wpływ na odchudzanie

Często poprzez stosowanie dość surowych diet, zaczyna organizmowi brakować makro i mikro elementów. Są to bardzo ważne substancje pomagające utrzymać nasze ciało w zdrowiu. Do najważniejszych należą:

Magnez – poprawia pracę mózgu zapewnia również mocne zęby i kości.

Chlor – poprawia procesy trawienne, wspomaga odchudzanie i reguluje pH organizmu

Sód – Odpowiada za prawidłowe działanie gospodarki wodno-elektrolitowej. Poprawia również działanie układu nerwowego

Potas – Pobudza produkcję insuliny biorącej udział w spalaniu węglowodanów i tłuszczy. Pomaga również w dotarciu składników odżywczych do komórek ciała.  Poprawia ciśnienie krwi oraz reguluje gospodarkę wodną w organizmie.

Jak pić wodę podczas odchudzania

Wodę należy spożywać wolno małymi łyczkami. Wszystko po to aby niezbędne związki prawidłowo się przyswoiły a nie wypłukały z organizmu. Należy również pić od 2 do 3 litrów wody aby prawidłowo nawodnić organizm. Rano najlepiej jest spożywać wodę z cytryną, w ten sposób regulujemy pH organizmu i wspomagamy procesy trawienne a także pozyskujemy więcej energii. Warto także zabezpieczyć się dostawą wody do firmy.

Woda nie jest czymś co w cudowny sposób odchudzi nasz organizm. Może jednak wspomóc nas w walce z nadwagą. Jej skład zwiera związki mogące przyspieszyć nasze dążenia do wymarzonej wagi. Trzeba jednak pamiętać aby wraz z ciężkimi ćwiczeniami oraz piciem wody spożywać także odpowiednie pokarmy. W innym wypadku bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy!

Show Full Content
Previous Większy ruch na Twojej stronie. Co musisz zrobić?
Next Tapeta w kuchni, ma sens?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Tania i działa cuda- POKRZYWA. Co warto o niej wiedzieć?

28 marca 2019
Close