21 lipca 2024

Lista niezbędnych sprzętów AGD, jakie powinny znaleźć się w każdym domu jest dość pokaźna. Oczywiście najwięcej miejsca zajmą na niej urządzenia użytkowane w przestrzeni kuchennej, z drugiej jednakże strony każdy przyzna, że nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarstwa domowego bez bardzo prozaicznego urządzenia, jakim jest pralka.

Sztuka kupowania pralki

W czasach nam teraźniejszych wybór konkretnego modelu pralki do domu jest dość trudnym zadaniem. Wszystko przez ogromną podaż różnorodnych modeli na rynek, różniących się pomiędzy sobą wieloma parametrami, chociażby takimi jak: klasa energetyczna, pobór wody, maksymalna waga załadunku, ilość programów, czy też możliwość obsługi za pośrednictwem sieci wifi.

Bez względu jednakże na to, jaki model pralki zostanie ostatecznie zakupiony, każda rodzina dokonuje go z myślą, iż urządzenie będzie służyło przez długie lata. Nie zawsze jednak oczekiwania się spełniają. Czasami przyczyną awarii są wady fabryczne. Częściej to jednak niewłaściwy sposób użytkowania doprowadza do zepsucia się pralki w relatywnie krótkim okresie od zakupu.

Gdzie ustawić i jak dbać o pralkę?

Podstawową kwestią do rozstrzygnięcia po zakupie jest miejsce gdzie ustawić pralkę. Najczęściej jest to łazienka, czasami kuchnia, z rzadka także specjalne pomieszczenie, przeznaczone na pralnię. Bez względu na rodzaj pomieszczenia miejsce ustawienia pralki powinno być jednak w miarę przewiewne i nie zawilgocone. W nowoczesnych urządzeniach wilgoć może bowiem doprowadzić do uszkodzenia podzespołów elektronicznych.

Warto także zadbać o odpowiednia jakość wody doprowadzanej do pralki. Na rynku dostępne są dedykowane do tych urządzeń filtry, które montuje się przed przyłączem dochodzącym bezpośrednio do pralki. Filtr tego typu pozbawia wodę szkodliwych związków, ograniczając osadzanie się kamienia na jej elementach.

Gdy nie ma możliwości założenia filtru warto zadbać przynajmniej o odkamienianie pralki. Do tego celu stosuje się specjalne proszki, usuwające osadzony kamień i zabezpieczający przed jego ponownym osadzaniem. Regularne odkamienianie pralki jest jednym ze sposobów na przedłużenie jej żywotności.

Show Full Content
Previous Wady i zalety drewnianej wiaty garażowej
Next Jak wychować nie swoje dziecko, czyli o dzieciach z poprzednich związków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Ból głowy, zmęczenie, apatia – jak rozpoznać cukrzycę?

29 marca 2019
Close