13 czerwca 2024

Automatyka przemysłowa jest to jedna z wielu dziedzin automatyki. Ważne jest to, żeby wszelkie produkty dotyczące automatyki przemysłowej były jak najlepszej jakości. Automatyka przemysłowa steruje procesami technologicznymi, jak i przemysłowymi. Ma ona to do siebie, że niniejsze procesy odbywają się zupełnie bez żadnego udziału człowieka, jedynymi ”działającymi” są wszelkiego rodzaju maszyny.

Gdzie najczęściej stosujemy automatykę przemysłową?

Z automatyki przemysłowej korzysta bardzo dużo przedsiębiorstw. Jest to w największej mierze przemysł metalurgiczny, mineralny, jak i wydobywczy. Ponadto korzystamy z niej także w sieciach użyteczności publicznej – czyli przepompownie, elektrownie, jak i gazownie. Nie jest więc dziwne, że automatyka przemysłowa jest jednym z najlepiej rozwijających się działów automatyki – w końcu technologia idzie cały czas z roku na rok do przodu.

automatyka przemysłowa

Jakie wyróżniamy elementy systemów automatyki przemysłowej?

Jeżeli chodzi o elementy systemów automatyki – są to wszelkiego rodzaju urządzenia służące nam między innymi do montażu, transportu bliskiego, kontrolno – pomiarowe. Oprócz tego zaliczamy do niniejszych elementów linie montażowe, systemy paletyzujące oraz roboty i prasy. Nie można zapominać także o oprogramowaniach: na przykład oprogramowanie do kontroli oraz wizualizacji procesów produkcyjnych. Zaliczamy do nich także sterowniki PLC oraz panele operatorskie, jak i wszelkie systemy łączności – wszystkim nam znane sieci GPRS, sieci przemysłowe, jak i radiowo – modemowe. Więcej o automatyce znajdziesz tu automatykawprzemysle.pl

Show Full Content
Previous Ceny prac licencjackich
Next Rzeszów – miasto studentów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Jaka jest najlepsza chwilówka przez internet?

29 kwietnia 2019
Close