20 września 2021

Myśląc o zagranicznych wczasach, na ogół bierzemy pod uwagę jedynie pobyt w hotelu. Tymczasem warto mieć świadomość, że nie jest to jedyna opcja. Jednym z najlepszych pomysłów na wakacyjne zakwaterowanie są domki mobilne w Chorwacji. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Domki mobilne w Chorwacji są tanie

Pierwszym argumentem przemawiającym za wyborem domków letniskowych jest ich niewygórowana cena. Wielu z nas rezygnuje z wczasów za granicą z uwagi na małą zasobność portfela – dotyczy to zwłaszcza rodzin z dziećmi, które musiałyby zapłacić za więcej niż jeden pokój. W przypadku noclegów w domkach problem ten zostaje rozwiązany – zwykle obowiązuje stała kwota za całe lokum, która jest niezależna od liczby mieszkańców. Taki sposób spędzania urlopu daje również większą możliwość kontrolowania swoich wydatków: to my decydujemy, czy chcemy jadać w restauracjach, czy sami będziemy przyrządzali posiłki, a także czy skorzystamy z płatnych atrakcji, czy może zadowolimy się spacerami i spędzaniem dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Nie musimy przy tym rezygnować z wygody: domki mobilne są urządzone bardzo nowocześnie i komfortowo, na ich wyposażeniu znajdują się telewizor i klimatyzacja, a cena obejmuje również dostęp do internetu.

domki mobilne w Chorwacji

Wczasy dla całej rodziny

Domki mobilne w Chorwacji to również idealne rozwiązanie dla osób podróżujących w dużej grupie, np. z rodziną lub w gronie przyjaciół. Przeciętny pokój hotelowy jest w stanie pomieścić maksymalnie 2-3 osoby, w związku z czym możliwość wspólnego spędzania czasu może być ograniczona. W przypadku domków mobilnych jest inaczej: mają one po kilka pomieszczeń, dzięki czemu może w nich nocować większa liczba osób. W dodatku wiele tego typu obiektów pozwala również na pobyt zwierząt domowych, przez co stanowią znakomity wybór dla wszystkich tych, którzy preferują podróże w towarzystwie swoich pupili.

Swoboda oraz samodzielność

Pobyt w domkach letniskowych pozwala na znacznie większą niezależność niż korzystanie z ofert hoteli. Większość z nich wyposażona jest w kuchenkę gazową, lodówkę, naczynia i sztućce, a czasem również pralkę. Dzięki temu możemy jeść o wybranej przez siebie porze i serwować to, na co naprawdę mamy ochotę, w dowolnym momencie raczyć się kawą i herbatą, a w razie potrzeby również wyprać brudne ubrania. Tego typu udogodnienia są szczególnie istotne w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które w dużej mierze dostosowują swoją aktywność do potrzeb maluchów. Natomiast dzięki zadaszonym tarasom możemy nawet zrezygnować z typowych obiadów na rzecz przysmaków z grilla.

Moc atrakcji

Jeśli ktoś myśli, że domki letniskowe wiążą się ze znacznie mniejszą liczbą atrakcji niż hotele, powinien zrewidować swój pogląd. Tego typu kwatery zwykle znajdują się w imponujących kompleksach wyposażonych we wszystkie udogodnienia, jakie możemy sobie wymarzyć. Na ich terenie możemy korzystać z basenów, wypożyczalni leżaków i parasoli, opieki ratowników, placów zabaw, animacji dla dzieci i dorosłych, kortów tenisowych, boisk do siatkówki i koszykówki, stołów do ping-ponga, trampolin, mini golfa, wypożyczalni rowerów wodnych i łódek, a nierzadko również salonów masażu i saun. Niektóre obiekty oferują także dostęp do sklepów, restauracji i cukierni, dzięki czemu goście mają szansę skosztować lokalnych przysmaków oraz dań kuchni międzynarodowej.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Gdzie szukać materiałów do budowy modeli?

29 kwietnia 2019
Close