20 września 2021

Laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy programisty, w związku z czym musi cechować się mocnymi parametrami i dużą wytrzymałością. W ofercie popularnych marketów elektronicznych przeważają tanie, ekonomiczne laptopy, które są wykonane z niskiej jakości plastiku, przez co często ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto laptopy te posiadają często problemy z efektywnym chłodzeniem i bardzo szybko się przegrzewają. Natomiast chcąc kupić lepszy komputer, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup laptopa poleasingowego w zdecydowanie niższej cenie.

Niska cena laptopa poleasingowego

Programista, który chce zakupić dobrej jakości, wydajny sprzęt a posiada ograniczony budżet powinien zastanowić się nad zakupem używanego laptopa. Cena zakupu nowego laptopa klasy premium jest zazwyczaj kilkukrotnie wyższa od cen laptopów poleasingowych o podobnej konfiguracji podzespołów. Dlatego najwyższej klasy laptopy poleasingowe są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na najwyższej jakości sprzęcie w przystępnej cenie.

laptopy poleasingowe

Czym są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to urządzenia używane, które trafiają do outletu z korporacji. Są one odnawiane, a następnie wystawiane na sprzedaż. Zazwyczaj takie laptopy są w dalszym ciągu w pełni sprawne, nie mają problemu z obsługą najnowszych programów i aplikacji oraz odznaczają się co najmniej zadowalającą wydajnością. Zanim tego typu komputer trafi do ponownej sprzedaży jest dokładnie czyszczony a w razie potrzeby naprawiany. Bardzo często sprzedawcy laptopów poleasingowych oferują okres gwarancyjny – zazwyczaj minimum 6-miesięczny – dzięki czemu taki zakup stanowi w pełne bezpieczne rozwiązanie.

Korzyści dla programisty

Używane laptopy klasy premium posiadają zazwyczaj matowe matryce, co stanowi ogromny atut dla osób pracujących w charakterze programisty.  Dostępne w podobnych cenach laptopy w sprzedaży detalicznej najczęściej wyposażone są w błyszczące wyświetlacze, które są znacznie grubsze od matowych matryc, a ponadto oferują znacznie gorsze kąty widzenia. Ponadto laptopy poleasingowe charakteryzują się znacznie większą trwałością w porównaniu do laptopów dostępnych w marketach elektronicznych i mają dużo większe szanse na przetrwanie wypadków przy pracy takich jak upadki czy zalania.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Tapeta w kuchni, ma sens?

19 marca 2019
Close