20 maja 2024

Laptop stanowi podstawowe narzędzie pracy programisty, w związku z czym musi cechować się mocnymi parametrami i dużą wytrzymałością. W ofercie popularnych marketów elektronicznych przeważają tanie, ekonomiczne laptopy, które są wykonane z niskiej jakości plastiku, przez co często ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto laptopy te posiadają często problemy z efektywnym chłodzeniem i bardzo szybko się przegrzewają. Natomiast chcąc kupić lepszy komputer, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup laptopa poleasingowego w zdecydowanie niższej cenie.

Niska cena laptopa poleasingowego

Programista, który chce zakupić dobrej jakości, wydajny sprzęt a posiada ograniczony budżet powinien zastanowić się nad zakupem używanego laptopa. Cena zakupu nowego laptopa klasy premium jest zazwyczaj kilkukrotnie wyższa od cen laptopów poleasingowych o podobnej konfiguracji podzespołów. Dlatego najwyższej klasy laptopy poleasingowe są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na najwyższej jakości sprzęcie w przystępnej cenie.

laptopy poleasingowe

Czym są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to urządzenia używane, które trafiają do outletu z korporacji. Są one odnawiane, a następnie wystawiane na sprzedaż. Zazwyczaj takie laptopy są w dalszym ciągu w pełni sprawne, nie mają problemu z obsługą najnowszych programów i aplikacji oraz odznaczają się co najmniej zadowalającą wydajnością. Zanim tego typu komputer trafi do ponownej sprzedaży jest dokładnie czyszczony a w razie potrzeby naprawiany. Bardzo często sprzedawcy laptopów poleasingowych oferują okres gwarancyjny – zazwyczaj minimum 6-miesięczny – dzięki czemu taki zakup stanowi w pełne bezpieczne rozwiązanie.

Korzyści dla programisty

Używane laptopy klasy premium posiadają zazwyczaj matowe matryce, co stanowi ogromny atut dla osób pracujących w charakterze programisty.  Dostępne w podobnych cenach laptopy w sprzedaży detalicznej najczęściej wyposażone są w błyszczące wyświetlacze, które są znacznie grubsze od matowych matryc, a ponadto oferują znacznie gorsze kąty widzenia. Ponadto laptopy poleasingowe charakteryzują się znacznie większą trwałością w porównaniu do laptopów dostępnych w marketach elektronicznych i mają dużo większe szanse na przetrwanie wypadków przy pracy takich jak upadki czy zalania.

Show Full Content
Previous Klocki nigdy się nie nudzą. Na czym polega ich sekret?
Next Do czego służą gniazda VGA?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Hashimoto, dlaczego nie możesz schudnąć?

29 kwietnia 2019
Close